Liceum z j.fr w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
61-86 z 86
| następna
Osobiście nie mogę się zgodzić z opinią spadku poziomu. Jestem teraz w I klasie matematyczno-przyrodniczej i dochodzę do wniosku, że nie dotrwam do matury w tym liceum :( Jest naprawdę ciężko, mimo iż po każdej klasie gimnazjum dwujęzycznego miałem pasek i tam 4.8 czy 4.9 średnią. Wszystko zależy od wychowawcy i jego mobilizacji, jak i stosunku ucznia do nauki. Rozmawiałem nie tak dawno z moją była nauczycielką od francukiego i powiedziała mi, że w tym roku (I klasa) już mógłbym zdawać I, II lub III DELF'a, pod koniec II klasy mógłbym spróbować DELF'a IV i może V zaś po liceum fartownie VI. Musimy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż na DELF'ie VI są elementy fizyki matematyki itd. wszystko. I dla zainteresowanych co na forum piszą, że po XVII poziom jest jak na DELF'ie II to są w błędzie. Musielibyście zobaczyć maturę, która już w tym roku rozwiązywaliśmy ( z przed kilku lat). Pozdrawiam.
he, człowieku, trochę wiary w siebie! właśnie wtym roku zdaję w tej oto zacnej szkole maturę i po 6 latach tu spędzonych mogę stwierdzić, że ludzie z duuuużo niższą śrenią niż Ty jakos dotrwali do matury i nawet im nieźle idzie.

Fakt, matura dwujęzyczna jest dość "specyficzna" no i nie ukrywajmy, nie najprostsza, ale gwarantuję, że po III klasie nie będzie Ci sie wydawało takim kosmosem (miałam to samo:P). Mnie akurat szczęśliwym trafem matura z franc. omija, ale naprawde da się przeżyć...

A zdawanie przedmiotu po franc. - sam miód. Coś wiem o ty, bo pisałam dzis historię po franc. i to tez jest jak najbardziej zjadliwe :)
Moze wiecie ile pkt jest wymaganych do XVII ?
INESO... Ja też jestem absolwentką tego liceum... Też klasa ogólna, ale z poszerzonym francuskim. Mature zdawałam w 2000 roku. Może się znamy?? ;) Moim wychowawcą był p. Nalepa. Hehhhhh... i też zatęskniłam za tą szkołą... Miałam bardoz fajną klasę. Generalnie za "moich czasów" utarła się taka opinia, że klasy dwujęzyczne to "kujony i sztywniaki" ;p a klasy ogólne bardzije "luzackie i rozrywkowe"... Ale zazwyczaj też te dwujęzyczne miały lepsze wyniki nauczania.

Co do DELFA - ja zdawałam DELF A5A6 - tak się wtedy zdawało, a podchodziłam do egzaminu po pierwszym roku studiów (po liceum dorzuciłam rok w Instytucie Francuskim i wystarczyło - polecam ;) )

A nauczyciele...? P. Pychowska od francuskiego... Fizyk - kochaaany p. Turaj ;))) No i informatyk - niezapomniany p. Grzywacz. Nooo.. i żywe legendy - p. Matysiak (historia) i p. Chudzińska (j. polski) - ile ja się nerwów najadłam!!! ;) Ale i tak wspomina się to z uśmiechem ;))) Aaa...no i za moich czasów była baardoz ekscentryczna p. dyrektor - na pewno pamiętasz naszą "szął blondynę"...?? ;)))

Pozdrawiam i polecam "siedemnastkę" ;)))
hihi, no to od Twoich czasów nauczyciele się niemal wogóle nie zmienili, uczyli mnie dokładnie ci sami :-)
ILE JEST POTRZEBNYCH PUNKTÓW ABY SIĘ DOSTAĆ DO "SIEDEMNASTKI"?
podobno dużo ok 140
kto sie dostał do 17stki - klasa zerowa ? ja tak
hej :D Ja tez sie dostalem :P moja kolezanka tez, i jeszcze jedna osoba z mojej szkoly :P Ile mialem pkt ?
mialem-miales* :P
omg :| ja sie martwilem ze nie dostane sie z 138 pkt, a najmniej typ mial 79 pkt :/
Skonczylam to liceum 2 lata temu.Jak dla mnie(jestem milosniczka j.francuskiego) to wymarzone liceum pod sloncem.
Nie,zebym nie byla obiektywna,ale to naprawde fajna szkola.
mialem chyba 113pkt
nie odzywalem sie bo bylem na wakacjach
hahahah ja miałam 120 i jestem w dwujezycznej;p skończyłam gim dwujez. no to trudno żebym sie tam nie dostała. ta sql jest lajtowa nie ma co :] i nawet spoko nauczyciele. można wszystko i nic. da sie przeżyć przerażam mnie tylko perspektywa nowego psorka od francuskiego...
Mam prosbe do Was. Potrzebuje napisac po francusku: Gorące pozdrowienia dla calej rodziny. Wole juz zapytac specjalistow niz sama cos pisac. Z gory dziekuje za pomoc
Hehehe ja j. francuskiego ucze sie 6 lat. Od 4 klasy podstawowki, dwa pierwsze lata nic nie umialem, w 6 klasie cos tam, a przez gimnazjum mialem lajtową babke od francuskiego i praktycznie nic sie nieuczylem, a i tak mialem 5 na koniec roku xD A do klasy wstepnej poszedlem dlatego, poniewaz wiem ze nie umiem go dosc dobrze, zeby sobie poradzic w klasie dwujęzycznej. ^_- A pozatym bede chodzil z dwoma kolezankami z mojej szkoly ^^
1890515 napisz na to gg to pogadAmy watek za niedlugo
Czesc mam pytanie za 2 lata chcialabym sie wybrac do tego Lo lecz mam watpliwosci poniewaz boje sie zeby na marno nie skladac tam papierow. Od 1 klasy gimnazjum(jestem w 2) ucze sie jezyka francuskiego idziemy dobrze w tamtym roku mialam 4 lecz mialam szanse tylko w pierwszym polroczu dostalam dwie 3 i Pani nie chciala mi dac 5 ale ja rozumiem. W tym roku pisalismy juz sprawdzian napisalam go na 5 i z odp wczoraj dostalam 4+. Czy mam szanse dostac sie do tego Lo? Od ilu pkt przyjmuja w LoXVII?? Ile godzin jest tego jezyka w tyg bo z tego co czytalam to 17-20 od czego to zalezy. I czy osoby ktore nie zdaja sa naprawde kiepskie czy przcietne. Czy jest tam wysoki poziom? I dokladnie gdzie sie znajduje ta ul? Za udzielone informacje serdecznie dziekuje. Prosze odpisac mi albo na mail [email] albo tu
Siemka, kto w tym roku wybiera sie do 1 klasy ''siedemnastki''?? Zdalam egzamin do klasy wstepnej na 4- a ustny na 4+ podobno tylko 2 dziewczyna( ja i jedna dziewczyna , poznalam jak jak czekalam na ustny) dostaly sie z poza rejonu nie wiem czy w ogole wiecej startowalo. Wybieram sie do humanistycznej. Powiedzcie mi jak to jest z tym Dijon? Ten konkurs jest jakis bardzo wyjatkowo trudny? Duzo osob z gimnazjow idzie w tym roku do tego lo?
Kończe właśnie druga klasę w 17 nastce, humasnityczną właśnie;) Jeśli chodzi o Dijon, są dwie częsci tego konkursu- pisemna, i potem jeśli otrzyma się odpowiednią ilosc punktów przechodzi sie do czesci ustnej gdzie przyjezdza komisja z Dijon ( nauczyciele ktorzy tam ucza) i jest rozmowa:) A później na drugi dzień ogłaszają wyniki. Jeśli chcesz dowiedzieć sie czegos wiecej napisz na maila:) ( brałam udzial 3 razy w tym konkursie i w tym roku udało mi sie dostac i jade:)) Pozdrawiam
hmmm...to super. trudny byl? Ile osob startuje? Startowalas w zerowce czy w 3 gim? Ile osob jedzie? Trzeba byc na prawde ponad przecietnym czy wystarczy byc dobrym i lubic ten jezyk?
Wiesz co to zależy ja zaczęłam w 3 gimnazjum i od razu za pierwszym razem przeszłam czesc pisemną po trzech latach nauki wiec nie wiem jak okreslic jego trudnosc... Co roku przeważnie dostaje sie 10 osob plus 4 osoby na liscie rezerwowej w razie gdyby ktoras z tych osob zakwalifikowanych wczesniej zrezygnowala. Nie trzeba byc ponad przecietnym bo o to chodzi ze tam jedzie sie nayczyc jezyka wiec wiadomo podstawy trzeba miec trzeba zywo reagowac na pytania byc otwartym wykazywac checi wyjazdu itp...do tego wiadomo oceny ze swiadectwa i inne rzeczy biora pod uwage.
witam,moja córka własnie dostała sie do 18 gimnazjum do klasy dwujęzycznej, czy ktoś mógłby mi przybliżyc tą szkołe ale tak ze strony ucznia własnie. Co jest o.k.? , jacy nauczyciele? , jaka atmosfera no i tak ogólnie jakie są wasze wrażenia jako uczniów tego gimnazjum :))
Skonczylam to gimnazjum kilka lat temu, myślę, że to bardzo dobry wybór jeśli komuś zależy na opanowaniu języka francuskiego. Pod tym względem mieli b.dobrze przygotowaną kadrę, a duża ilość godzin języka przynajmniej u mnie bardzo zaprocentowała na przyszłość, więc nigdy tej decyzji nie żałowałam. Mają też oczywiście różne oferty wymian w starszych klasach, jeśli ktoś jest zainteresowany można zdawać do Dijon i potem kontynuować edukację już we Francji. Samo gimnazjum wspominam raczej dobrze:) Jeśli chodzi o inne przedmioty poza francuskim, pamiętam, że z poziomem bywało różnie, ale z perspektywy czasu uważam, że na etapie gimnazjum nie jest to jeszcze takie istotne. Atmosfera generalnie b. pozytywna:) Podsumowując, na pewno warto, chyba, że ktoś nie ma ochoty się tak intensywnie skupiać na nauce francuskiego przez trzy lata:) Pozdrawiam
Bardzo dziękuje za odpowiedż, słyszałam że jeśli chodzi o poziom to przedmioty ścisłe zwłaszcza matematyka jest nie najlepsza. Najważniejsze myśle to podejście nauczycieli do uczniów no i taka ogólna atmosfera .Mam tylko nadzieję, że dla kogoś kto nigdy się nie uczył francuskiego, będzie to do przebrnięcia :))
A czy zostałaś póżniej w liceum ??
Temat przeniesiony do archwium.
61-86 z 86
| następna

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa