Francuski w rok i na studia do Francji...

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |
Witam wszystkich,

Jestem na II roku fizyki, jednak postanowiłem rzucić studia już teraz i przez rok akademicki 06/07 uczyć się właściwie tylko francuskiego, od zera (szkoła językowa, korepetycje, nauka własna = kilka godzin dziennie), tak by od października 07 rozpocząć studia (kierunek także fizyka) we Francji. Dodam, iż od lutego 07 będę na stałe we Francji.

Pytanie: czy to realne? Czy znacie osoby, które opanowały francuski w rok na poziomie co najmniej średnio-zaawansowanym? Proszę o wskazówki, opinie, porady.

Dzięki z góry,
Pozdrawiam

Marcin
ja mysle ze wszystko sie da...szczegolnie ze pol roku bedziesz we Francji a tam naprawde szybko 'lapie' sie francuski ;P...wiadomo poczatki nie sa latwe ale da rade;] powodzenia zycze;]
ja przez 2 miesiace nauczylem sie francuskiego do delfu a1 a potem, majac podstawy zdalem mature rozszerzona,rok pozniej bonne courage! fizyka na sorbonie... mniam ale ja wole literature, bedzie dobrze tylko musisz miec zaciecie.
chciec to moc-przekonalam sie juz o tym wiele razy, jesli chcesz dasz rade, zycze powodzenia!!:)
CÓŻ, ja chodziłem do zerówki francuskiej w liceum...
w jeden rok, jeśli się tylko przyłoży, można nauczyć się naprawdę dużo a pobyt we Francji naprawdę wszystko ułatwi.
Marcinie, zazdroszczÄ™ odwagi!
ja też mam zamiar nauczyc się w rok francuskiego, ale to tylko dlatego, że mam znajomych z Francji. Oni co prawda mówią po polsku, ewentualnie rozmawiamy po angielsku, ale ja czuje sie dość niezręcznie rozmawiając z Francuzami po angielsku... Mam rok na nauczenie się choć średniego poziomu, bo w wakacje jadę z nimi. Poza tym, jesli jestes z Krakowa, mogę podać Ci kilka kontaktów na darmowe lekcje, konwersacje itp;]
Życzę powodzenia!
BONNE CHANCE! ;)
a co to za darmowe konwersacje Migl? ja tez z Krak, ucze sie dopiero rok ale juz sie jako tako dogadam, musze/chce opanowac jezyk bardzo szybko!!:))) jakby co to pisz: [email] moze wymienimy doswiadczenia
Jestem z Warszawy...

Aktualnie zainwestowałem w szkołę językową + naukę indywidualną z nauczycielem. Dodatkowo nauka własna dosłownie wszędzie - w metrze, na wykładach...

Dzięki za słowa otuchy. Jeżeli ktoś jest z Warszawy i chciałby pogadać lub wymienić się wiedzą, jestem chętny :-)

Pozdrawiam.
Marcin
Czesc Marcin.Ja dopiero zaczynam przygode z francuskim i potrzebuje wskazowek co do Szkol kursow pod katem medycznym itp.Ktore najlepsze?Czy w Ambasadzie francuskiej tez ucza?Jesli mozesz doradz Pozdrawiam Marek z Wawy
Pewnie, ze jest sie w stanie nauczyc francuskiego na poziomie srednio zaawansowanym w ciagu tak krotkiego okresu czasu. Jestem tego przykladem:)Wszystko zalezy od mobilizacji.Ja np. codziennie uczylam sie nawet po kilka godzin francuskiego. Chodzilam na kursy, duzo rozmawialam z moimi przyjaciolmi we Francji, duzo cwiczen robilam. Jadac do Francji nic nie umialam. Naprawde. Po 14 miesiacach zdawalam Delfa we Francji . Wtedy to byl Delf premiere degre czyli dzisiejszy A1, A2,B1. Mam nadzieje, ze sie nie pomylilam z cyferkami:).
Tak wiec wszystko zalezy od Ciebie, od predyspozycji i mobilizacji.

Salut:)
Zapomnialam dodac, ze kilka miesiecy pozniej zdawalam Delfa B2. Ale w ciagu tego czasu nie uczylam sie tak francuskiego pilnie, tylko czasem rzucilam okiem do ksiazki a przed samym egzaminem przygotowywalam sie tydzien czasu. Wiec reasumujac trwalo to 1.5 roku a nawet nie , kiedy to zdobylam dyplom Delf B2, a egzamin zdawalam we Francji.
pfff studiowac fizyke we francji? z francuskim srednio zaawansowanym? nie ma szans zeby w rok nauczyc sie jezyka na takim poziomie (czytaj: tak zaawansowanym) zeby moc studiowac we francji fizyke! nie oszukujmy sie
I jeszcze jedno. Zebys mogl zdawac na fizyke we Francji musisz miec Dyplom DALF, niewiem czy 2 poziomy czy jeden wystarczy. Bez tego, jak sie dobrze orientuje, nie ma mozliwosci studiowania. Tak wiec jesli chodzi jeszcze o Dalfa to naprawde nie zmiescisz sie w rok a w dwa lata jak sie naprawde przylozysz do pracy. To tyle na ten temat. Zycze powodzenia
Nie ma rzeczy niemożliwych. I jeżeli nawet zacząłbym studia w wieku 22 lat, to nie uznałbym dwóch lat we Francji za stracone.

Poza tym niektóre uniwersytety i szkoły wyższe we Francji przeprowadzają własne egzaminy językowe. Zaznaczę, że ja nie będę studiować na Sorbonie, gdzie są wymagania takie i owakie, ale 400km od Paryża, w małym uroczym francuskim miasteczku. Za zgodą władz uczelni można rozpocząć studia bez certyfikatu.

Pozdrawiam
CZesc mam zapytanie do Ciebie??
Zastanawiam się nad wyjazdem do Francji a dokładnie do perpignan na kurs języka francuskiego.Chciałbym cię zapytać czy przypadkiem nie orientujesz się jak wygląda sprawa z pracą we Francji. Slyszalem ze otrzymam zaświadczenie iż jako student tej uczelni mam prawo do pracy na pól etatu.Czy przypadkiem nie orientujesz się jak to naprawde wyglada w rzeczywistości.........i co sadzisz o takim wyjedzie( czy będę w stanie nauczyc sie tego języka( oświadczam ze prawie nic nie rozumiem) powiedzmy na poziomie rozumienia, czytania i pisania???)
Dziekuje za wszelkiego rodzaju informacje
To jest strona tego uniwersytetu www.cuefp.com
marcin_20 a czemu powielasz bład wielu Polaków.Pozdrawiam
Salut,
Jesli chcesz studiowac francuski i chcesz jednoczesnie pracowac to nie ma problemu. Jako student masz prawo do 20 godz. pracy w tygodniu( cos kolo tego, nie pamietam dokladnie).Nie musisz miec zaswiadczenia z uczelni. Wystarczy, ze bedziesz mial legitymacje studencka.
Marcin bardzo gorąco trzymam za Ciebie kciuki! Nie zgodze się ze zdaniem jednej z osób, że nie da się studiowac fizyki ze średnia znajomościa, bo tak naprawdę to słowa specjalistyczne bardzo szybko wchodzą do głowy, jak sie wie o co chodzi po polsku, a poza tym w przypadku fizyki sporo jest słów miedzynarodowych. Mnie się udało w rok nauczyc niemca i dostac sie na germanistykem, bardziej dla sportu, bo wybralam inne studia. Teraz zaczynam z francuskiem, to trudniejszy język, ale musze sie go nauczyc w ok 2 lata, aby móc wyjechac na wymiane Erazmusową do Francji. Pozdrawiam!
Hej ;-) co to za wymiana Erazmusowa?pozdroski
No po prostu wyjazd na stypendium Erazmusa na uczelnie, z która moja ma podpisaną bilaterlaną umowę. Taki wyjazd jest na dwa semestry akademickie :)
Dzięki za wsparcie,

Oczekuję decyzji urzędów francuskich na wydanie mi pozwolenia na pracę i pobyt stały we Francji. W tym wątku dowiecie się, jak trudne to jest:

http://www.francuski.ang.pl/pozwolenia_7598.html

Ja zrobiłem wszystko, co w mojej mocy. Byłem we Francji w styczniu, załatwiałem zakwaterowanie, miałem rozmowe kwalifikacyjną z pracodawcą, który chce mnie zatrudnić, byłem w urzędach odpowiedzialnych za zatrudnianie obcokrajowców (DDTEFP). Mam kilkadziesiąt fotek z tego pobytu na swojej stronie www.marcinkielar.pl/france - zapraszam :) Teraz to urzędy zdecydują, czy mogę tam lecieć... Czekam i wierzę w głęboko, że się uda...

Pozdrawiam
Marcin
Jak czytam to wszystko co tutaj piszecie to zadaje sobie pytanie skad wy bierzecie tyle sily i zapalu do tego wszystkiego??Nauczyć sie francuskiego w rok, a poźniej wyjechać do Francji i tam studiować fizyke!!Poprostu podziwiam!!Ja studiuje romanistyke na drugim roku i mam serdecznie dość!!nie tego sie spodziewalam, jest bardzo ciezko i mimo, ze w liceum marzylam aby studiowac francuski to teraz najchetniej wyjechalabym stad jak najdalej i zaczela nowe zycie...ja juz poprostu chyba nie mam na to wszystko sily...Jak macie dla mnie jakies super porady to chetnie skorzystam :)
Wymiana erazmusowa to najwspanialszy okres w moim zyciu!!!!Goraco polceam;)Avignionaise;)
Nie denerwuj się, myslę, że może uda Ci się wskrzesić siły. Nie chcę Cię zmartwić, ale możliwe, że wybrałas złe studia. Może wcale nie kręci Cię filologia, a jedynie lubisz francuski? Przemyśl to, bo nie warto się męczyc. a siły bierzemy stąd, że dokładnie wiemy co chcemy od życia i mamy silnie sprecyzowane cele, które dają nam chęć do życia. Trzymaj się!
A ja mam takie pytanie.... Mam zdany DELF A2. Jestem w klasie z francuskim realizowanym w programie DELF. Teraz jestem w klasie II. Czy do stycznia/lutego 2009 jestem w stanie opanować materiał do B2, jeśli bym się przyłożył?
Jasne ze jestes...masz szczescie ze masz taka klase...ja uczylam sie sama (ksizaki + internet:)) i sie przygotowalam :D wiec skoro Ty masz taka dodtakowa pomoc w wymiarze klasy z j.francuskim to dasz rade...wystarczy troszeczke motywacji:D jak chesz poklikac to moj nr [gg] ....:D
Sluchaj, a ciagu roku nauczylem sie na naprawde niezlym poziomie. Jak chcesz nauczyc sie w Polsce w roku to musisz miec CHOLERNE zaciecie. A jak chcesz, to jedz do Francji i ucz sie od zera. Ja tak zrobilem i nie zaluje. We Francji nauczysz sie 2x szybciej. I nie od razu uczysz sie dobrej, zrozumialej dla Francuza wymowy. Ja teraz po powrocie szukam szkoly jezykowej i jeszcze nie znalazlem lektora-Polaka, ktory dobrze by sie wyslawial..
Mlody czlowieku

Dam ci dobra rade

Po pierwsze, zapoznaj sie najpierw z wyzszym szkolnictwem we Francjii.
Sa tam bardzo rozne szkoly, z grubsza :
- najlepsze, "les grandes écoles" typu Politechnika, Mines, ... na ktore szczerze nawet z francuskim "perfekt" nie masz wiekszych szans
- mniej dobre, system universytecki
- a na koncu rozne inne szkoly (na peczki), pomaturalne, prywatne, itd gzie mozna studiowac i studiowac az ci sie znudzi. Dyplomy malo waloryzowane

Po drugie, nauczyc sie francuskiego przez rok nawet po 6 miesiacach we Francji
i nastepnie studiowac we Francjii wydaje mi sie bardzo ambitne. No, ale dlaczego nie.

Po trzecie, i to pewnie najwazniejsze.
Rzucasz sie na cos co nie znasz.
Nie stawiaj na znajomosc jezyka francuskiego ! Sa od tego inni ludzie.
Jezyk francuski ma byc tylko plusem w twoim zawodzie. Ukonczyc studia byle jakie
we Francjii (czy gdzie indziej) to juz sto razy lepiej na dobrej polskiej uczelni. Nie sa one znow tak zle( szczegolnie techniczne).
I jesli masz zapal do francuskiego, to masz czas aby go opanowac.

Zanim podejmiesz decyzje, pomysl dobrze, porozmawiaj z bliskimi, rodzina, ludzmi co znaja lepiej

Ijeszcze jedno, nie zyjemy za czsow komuny ...
Nie wiem czy zauwazyliscie, ale marcin zalozyl ten temat 1.5 roku temu, wiec pewnie juz jezyka sie nauczyl;)
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 44
poprzednia |