Marsylia

Temat przeniesiony do archwium.
Hej !

Mam do wszystkich pytania dotyczące Marsylii. Generalnie chciałabym wiedzieć jakie macie opinie. Ja słyszałam baardzo różne począwszy od pozytywnych, że ładnie, super klimat, sympatyczni ludzie itd, po bardzo nieciekawe tzn że sami złodzieje, Arabowie itd.
Chciałabym również wiedzieć jak wygląda sprawa wynajmu pokoju oraz tego czy w miare bezproblemowo można znaleźć prace w jakiejś restauracji czy sklepie. Oraz wszystkie inne wskazówki czy skojarzenia.

Za odpowiedzi z góry dziękuję! :)) i pozdrawiam!
Ostatnio sie duzo mowi we francuskich mediach ta temat Marsylii, ze to miasto zezarte przez przestepczosc. "Vols à l'arrachage", morderstwa zwiazane z porachunkami miedzy handlarzami narkotykow sa na porzadku dziennym. Wybor nalezy do Ciebie.
Witam
Poszukuje kogos z francuskim do pomocy przy wynajeciu mieszkania.
Serdecznie prosze o kontak osoby z Marsylii.
Hej,

Francuskiego co prawda nie znam, ale mieszkam w Marsylii (w wynajętym mieszkaniu).
hej off173, jak długo mieszkasz w Marsylii? Zadowolony/ zadowolona jesteś?
Agencja Fille au pair polonaise pilnie poszukuje au pair do rodziny z 3 dzieci w Marsylii. Wymagane prawo jazdy oraz znajomość języka francuskiego lub angielskiego.
www.aupairpolonaise.com
Cytat: bredele
Ostatnio sie duzo mowi we francuskich mediach ta temat Marsylii, ze to miasto zezarte przez przestepczosc. "Vols à l'arrachage", morderstwa zwiazane z porachunkami miedzy handlarzami narkotykow sa na porzadku dziennym. Wybor nalezy do Ciebie.
Skad Ty bierzesz te inormacje o Marseille?????
Mieszkam tu juz sporo czasu i jakos nie zauwazylam niebezpieczenstw.
No chyba ze masz na msli kloszardow tez z Polski i ostatnio manifestacje studentow.
Dealerzy narkotykow zalatwiaja swoje sprawy po cichu a mafia byla tu 100 lat temu i bedzie za kolejne 100 lat. Tak jak na Korsyce i na Sycylii.
Tylko ze mafia nie zaczepia zwyklych ludzi tak jak pseudo bandziory z Polski .
Tu jest bardzo szybka reakcja Policji a zaden gangster nie zaryzykuje isc do wiezienia za bzdure zaczepiania zwyklych ludzi.
Inna kultura nawet wsrod przestepcow.
Interes to interes nawet gdy sa nim narkotyki.
Praktycznie codziennie z mezem chodze wieczorami na spacery czy do restauracji i wzyscy sa grzeczni ,mili i usmiechnieci , choc widac ze maja wymalowane na twarzy przestepstwo to sa spokojni i pochlonieci swoimi sprawami.
A co on mi moze ukrasc CB i 30 euro w portfelu??

NIE ULEGAJMY PARANOI JAK PIS I KACZYNSKI!!!

PS. Co do pomocy jezykowej przy wynajmie mieszkania sluze pomoca a raczej moj maz ,ale z doswiadczenia wiem ze potrzebujesz referencji ktorych rzadaja wlasciciele lub bulettin de paye za ostatnie trzy miesiace.
Inaczej sa problemy no chyba ze masz kogos kto poreczy za ciebie.
Duzo zalezy tez od dzielnicy ,taniej i latwiej wsrod arabow i czarnych ,trudniej i drozej wsrod francuzow w dobrych dzielnicach.
W razie co sluze pomoca
Informacje o Marsylii czerpie po prostu z francuskich mediow, gdzie jedna z dziennikarek powiedziala, ze to jest "ville gangrenée par la délinquance". No, ale moze chodzi tylko o niektore dzielnice.
Cytat: bredele
Informacje o Marsylii czerpie po prostu z francuskich mediow, gdzie jedna z dziennikarek powiedziala, ze to jest "ville gangrenée par la délinquance". No, ale moze chodzi tylko o niektore dzielnice.
dzienikarze jak to dziennikarze ,
na calym swiecie wyolbrzymiaja problemy ale przeciez za to im placa .
Ktos ma wzbudzic zainteresowanie artykulem i tyle.
Moj maz zna bardzo dobrze Marseille i smieje sie jak slyszy ze jest tu niebezpiecznie .
Bardziej boje sie isc do polskiej dyskoteki niz do dzielnicy arabskiej.
hodze sama na bazar typowo arabski i nikt mnie nie zaczepia,jedynie jakies usmieszki lub ogladanie sie a le jest to typowe u arabow.
Dlatego sluze pomoca i informacjami.
Marsylia jest o tyle fajna ze mamy tutaj dobry klimat i naprawde latwiej jest ze wszystkimi dokumentami w Prefekturze niz w innych regionach.
Pozdrawiam
Cytat: ula_marseille
.
Marsylia jest o tyle fajna ze mamy tutaj dobry klimat i naprawde latwiej jest ze wszystkimi dokumentami w Prefekturze niz w innych regionach.

Ula_ marseille Mam pytanie gdzie konkretnie w Marsylii załatwia się zmianę adresu - naklejkę na "Titre de sejour" .
Pytam się bo wszelkie papiery załatwiała mi firma, Titre de sejour przynieśli mi do pracy. Teraz chciałbym zmienić adres, a zdania uczonych są podzielone - jedni mówią, że w budynku głównym prefektury, inni że jest jakieś inne biuro od tych spraw.
Wiem, że teoretycznie nie jest to mi potrzebne, ale używam Titre de sejour (zwłaszcza w Polsce gdy ktos się pyta gdzie mieszkam, a jestem w Polsce wymeldowany na stałe).
witam!
mieszkanie do wynajecia.Marseille 3-cia dzielnica, Belle de mai.15 min pieszo gare st. charles, 25 min vieux port.studio 20m2 wraz z prywatnym tarasem i mini ogrodkiem.cena 42[tel]Euro/mies. w lutym, wraz z dziewczyna przeprowadzamy sie gdyz przydzielono nam mieszkanie sluzbowe (praca w budzetowce) i jesli sami znajdziemy kogos na nasze miejsce to nie bedziemy musieli respektowac 3 mies okresu wypowiedzenia ktory mamy w umowie-taki mamy uklad z wlascicielami.wlasciciele to osoby prywatne, ugodowi i sympatyczni.jesli ktos zainteresowany to prosimy o kontakt 06.46.02.06.72 lub 04.88.44.72.44. pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.