tgv, bilety, jak dostać się w paryżu ?

Temat przeniesiony do archwium.
Potrzebuję pomocy:)
Czy ktoś już kupował bilet na stronie www.idtgv.com? Jak to wygląda? Czy przyślą mi bilet pocztą ?
Z jakiego lotniska najbliżej jest do Montparnasse ? I jak się dostać ? Proszę o informacje.
Aha zapomniałam te IDnight to też tgv tylko nocne czy po prostu nocny pociąg?:)
hej jesli chodzi o bilety na TGV to zobacz jeszcze na ta strone http://www.tgv.com/FR/. A kiedy lecisz do Paryza??;)
wrzesień:)
Ja kupowałam, bilety się drukuje.
Idtgv jest chyba z sypialnymi, jest tańsze, ale jedzie 2x dłużej. :)
i nie miałaś z nimi problemu? Normalnie wydrukowałaś, wsiadłaś do pociągu i były ok? ;P Pierwzy raz będę jechać na własną rękę, stąd moje wątpliwości i pytania :)
Tylko nie zapomnij skasować jeszcze na peronie przed wejściem do pociągu;)
Hej, może i mi pomożecie? :)

Czy istnieje na tych stronach tgv coś takiego jak rozkład jazdy?? Śmieszne pytanie, wiem, ale gdzie można znaleźć godziny odjazdów/przyjazdów i czas podróży?? Może ktoś wklei linka, bo ja jestem albo ślepa, albo głupia - mam nadzieję, że to pierwsze ;)
OCZYWIŚCIE, że istnieje :) wyświetla się po wpisaniu wybranego połączenia
No udało mi się znaleźć i zorientować się ;)

Mam jeszcze jedno pytanie - czy w tgv obowiązują jakieś ograniczenia odnośnie bagażu? Jadę na pół roku do Paryża i z pewnością będę miała kilka dużych walizek ;) Czy jest jakiś limit bagażu i ewentualna dopłata za "nadbagaż"? :)
wydaje mi sie, ze jak jak kiedyś włąsnie jechałam TGV to tez sie bałam o nadmiar bagazu i niby chyba jakiś limit jest, ale tak naprawde nikt tego nie sprawdza. ja miałam ogromną walizke, dużą torbę sportowa i torebke średniej wielkości i nikt mi nic nie powiedział. wiec bez obaw wsiadaj do TGV i o nic sie nie martw. ale z włąsnego doświadcznenia powiem ci, że im więcej bagażu tym lepiej, bo francuzi nie są zbyt chetni do pomocy we wnoszeniu/wynoszeniu/noszeniu walizek. trzeba liczyć tylko i wyłącznie na włąsne siły.
ja jechalam TGV i zwyklymi pociagami kilka razy i zawsze mialam mase bagaży i zawsze sie spotykałam z uprzejmoscia francuzów.

ba, raz nawet jedne mi ofiarował butelke mineralnej, bo nie mialam nic ze soba a przede mna bylo 12h jazdy pociagiem...:)
Bardzo dziękuję dziewczyny :) Teraz jedynym moim zmartwieniem pozostaje, jak uda mi się zapakować wszystko co mi będzie potrzebne ;)
może któraś z Was będzie mogła pomóc także mnie? jaki bilet najlepiej kupić, zeby dostać się z lotniska Orly do linii RER B i dalej nią podróżować? Z tego co wiem na tej lini Orlyvol obowiązują jakieś inne bilety, a ja jestem kompletnie niezorientowana, będę wdzięczna za wszelkie informacje :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Brak wkładu własnego