paryż metro kolej

Temat przeniesiony do archwium.
dziekuje wam bardzo za pomoc w znalezieniu taniego noclegu w paryzu udsalo mi sie jeśli ktos bedzie potrzebowal znalazlam świetne miejsce na 30 e na 2 osoby piszcie jak bedziecie potrzebować .

ale jest jeden problem nocleg jaki znalazlam znajduje sie w 3 zonie paryza bylam tam juz kilka razy ale nigdy nie poroszalam sie pociągiem chciałabym kupic karte tyg na 1-3 zony i tak sie zastanawiam czy jak bede korzystac z koleii to mogę jezdzic na biletach tyg na metro czy sa potrzebne jakies inne bilety musze dojechac do stacji le stad niedaleko COLOMBES Pociągiem SNCF z saint lazare . Jeśli sie orientujecie jak sie tam dostac to prosze o napisanie mi czegos ( a i jeszcze jedno pytanko jesli na takie pociągi są potrzebne jakies inne bilety prosze prosze o podanie mniej wiecej kosztu takiego 1 biletu ) dziekuje wam pozdrawiam
sluchaj,
jezeli potrzebujesz biletu tylko na tydzien bedzie dla ciebie lepiej kupic ticket tourisme, poniewaz z biletem na 3 zony mozesz jezdzic wszedzie ale tylko w obrebie tych 3 zonow. Natomiast ticket touristme wykupujesz na tydzien ale masz w nim wszystkie 6 zonow i jezdzisz gdzie chcesz i jak chcesz. niestety nie wiem jak z cena. Jezeli wykupujesz taki bilet mozesz spokojnie jezdzic pociagami SNCF. natomiast jezeli wykupujesz sobie bilet na metro nie bedzie on akceptowany w pociagu. Pociagi naleza do SNCF, natomiast calkowity transport paryski (metro, autobusy, RER i tramwaje) to RATP.
Co do gare saint lazarre, jest tam taki wielki ekran na ktorym wyswietlaja sie najblizsze odjazdy pociagow, jesli nie to idz do biura Information, lub accueil (dokladnie nie pamietam) i zapytaj, oni wszystko wytlumacza.

jesli mozesz to podaj mi nazwe tego miejsca gdzie bedziesz mieszkala i cene.

pozdrawiam i milego pobytu w paryzu
a i zapomnialabym, jezeli kupisz ten bilet 3 zonow to dojedziesz nim spokojnie do colombes bo on znajduje sie w 3 zonie
dzieki za wytłumaczenie wszystkiego mieszkalam prze 1,5 miesiaca w paryżu ale nie jezdzialam po za 2 zone wiec nie wiedzialam jak to dziala jeśli chodzi o nocleg to razem z moim chlopakiem szukalismy czegos taniego i przez 3 dni szukałam hosteli hosteli w internecie ale to jakies niepozozumienie jedne hotele byly bardzo drogie inne tanie a jeszcze w innych za 1 prysznic trzeba bylo płacic 3 e ogolnie maskara wiec ktoś z forum podal mi maila napisalam okazalo sie ze pewne malzeństwo ma nie daleko clombes dom ona jest polką ma na imie magda on chyba francuzem maja dom w którym wynajmuja pokojje sa sympatyczni a cena jest śmieszna 15 e od osoby mysle ze mozna by byllo sie jeszczez nimi potargowac do dyspozycji jest kuchnia łazienka i chyba maja mały ogrod . ogolnie bardzo sympatyczni podobno dojazd pociągiem z tamta to okolo 15 20 min z doświadczenia wiem ze metrem jezdzi sie dłużej mieszkalam na porte de chpelle i galieni wiec to nie jest zbyt daleko podaje maila do nich [email] ta dziewczyna jest teraz w polsce jak do niej napiszesz to poda ci numer tel mozna zadzwonic i wytlumaczy ci co i jak jak wroce to na forum napisze jak bylo u nich jak nocleg pozdrawiam i dzieki za pomoc
mysle ze z colombes zajmie wam dojazd do saint lazarre okolo 20 minut nie wiecej, bo nie jest to na prawde daleko. dzieki wielkie za adres. Wiem tez ze gdzies na przedmiesniach wynajmuja pokoje siostry zakonne, nie pamietam juz dokladnie adresu, ale moja kumpela tam mieszkala i placila smieszne pieniadze, kolo 10 euro, tylko ze warunki pozostawialy co nieco do zyczenia. Jezeli macie zamiar przyjechac w najblizszym czasie wezcie ze soba parasol i pare swetrow gdyz tutaj pogoda jak na sierpien paskudna.

pozdrawiam
hejka przyjezdzamy 2 wrzesnia czyli za 2 tyg . Co do tych siostr zakonnych do miałam niezłą akcje z nimi gdy do nich dzwonilam to powiedziła mi ze chłopców nie przyjmują potem napisala mi mila ze przyjmą go tym czasdowo w koncu zrezygnowałam niezla ta siostra MIRIAM heheh a co do paris turist ticket to na tydzien nie wiesz ile to kosztuje bo nie umiem znaleźć nigdzie ceny wiem ze tyg metro okoloo 16 na 2 zony na 3 chbya cos około 20 caly czas jezdzilam na tyg i na miesięcznym . mam nadzieje ze to nie jest jakaś astronomiczna cena :) hmmm to jest moj numer gg 1[tel]mam nadzieje ze pogoda sie zmieni bo w polsce cieplutko .widze ze mieszkasz w paryzu zazdroszcze :) dzieki pozdrawiam ( a jakbyś miał okazje sprawdziac ile kosztuje taka karta to bardzo bede wdzieczna ci za informacje w sumie to jade dopiero za 2 tyg ) pozdrowionka
zobacz na www.ratp.fr w rubryce : titres et tarifs
hej
sory ze wczesniej nie moglam odpisac wczesniej bo pisze z pracy.
Sluchaj zaraz sie dowiem ile kosztuje ten ticket tourisme.
pewnie to sie wyda smieszne ale pracuje w RATP i nie znam cen,
to dlatego ze nigdy go jeszcze nie kupowalam, postaram sie dowiedziec i napisze, wiem ze jednodniowy ticket kosztuje okolo 14 euro.

moglabys mi przeslac maila do tych siostr?
tu na forum jest o nich troche mozesz pocczytac :)
mail [email]
kurcze jesli jedniodniowy bilet kosztuje 14 e to ile to wyjdzie na tydzien?? ja sobie liczylam ze jesli tyg na metro kosztuje nawet ze bo 16 to zony 1-2 a 1-3 chyba coś koło 20 e to nie bedzie tak drogo dojechac do tej 3 zony ciekawa jestem jak to jest z tymi pociągami nie ma jakiegos bilety tygodniowego juz nie wiem jak mam sie poruszac moze znajde tanszy srodek lokomocji ( zaznaczam ze nie znam francuskiego a z tego co wiem osoby pracujące w kasach na stacjach metra nie zawsze znaja ang miałam juz taka przygode hehe coś mi sie wydaje ze kilka przygod znow mnie czeka bedzie smiesznie hehehe pozdrowionka
szukam namiarów na pokój u zakonnic w Paryżu na wakacje
proszę podajcie mi namiary na ten tani nocleg u sióstr w paryżu,będę bardzo wdzięczna .
hej! ja rowniez wybieram sie z przyjacciolmi do paryża:) napisz prosze jaki sie mieszkalo u tych ludzi? gdzie to dokladnie jest tzn czy daleko od centrum i ile czasu trzeba poswiecic na dojazdy:) z gory dzieki!! pozdrawiam!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Nauka języka