PRACA

Temat przeniesiony do archwium.
Prosze o rade!!
Poszukuje pilnie pracy, jestem tu juz 4 miesiace i nie mam pracy! Nie mam tez na kogo liczyc w pomocy! Prosze doradzcie mi gdzie isc i szukac, nie znam niestety Francuskiego :( Chce znalesc cos zwiazanego ze sprzataniem ewentualnie opieka nad zieckiem lub osoba starsza! Z gory dziekuje!
kurcze funia ... jak to sie stalo ze nie masz pracy , nie znasz jezyka i jestes w Paryzu? mam nadzieje , ze ktos odpisze i da Ci jakies namiary, 3 maj sie dzielnie i uwazaj na siebie.pozdrawiam
niestety musze cie zmartwic!!!nie mamy pozwolenia na prace wiec legalna odpada i w dodatku bez jezyka to nie masz nawet co szukac. chyba ze u polakow znajdziesz jakies sprzatanie lub opieke nad dzieckiem do innych potrzebujesz min.komunikatywna znajomosc jezyka. a moje pytanie do ciebie "co ty tam robisz bez jezyka??i co chcesz osiagnac??nic sie nie da zrobic! beznadziejny ten twoj przypadek! sorry ale nie moge ci pomoc w zaden sposob! przykro mi ale najpierw naucz sie jezyka a pozniej oczekuj pomocy .
Hehehehe zorbawil mnie ten Twoj wpis!! Bez urazy ale to co napisalas to strasznie proste! Nie bede tego komentowac, bo szkoda czasu! :) Hahaha
Funia,

wiele osob zaczynało tak jak Ty. W obcym kraju bez znajomosci jezyka jest ciezko ale na pewno mozna sobie jakos poradzic.
Mozesz napisac ogloszenie ze szukasz pracy : sprzatanie, opieka nad dzieckim itp. Mozesz powiesic je w jakiejs gablocie w supermarkecie na przyklad. Jesli chcesz to pomoge Ci przetlumaczyc ogloszenie.
O widze, ze wiesz jak jest.. Dokladnie nie ja pierwsza i nie ostatnia! Jesli masz ochote zapraszam na [gg]
A probowałaś w polskim kościele w Paryżu?
funia04 ale tak sie nie robi. Poczytaj sobie strony byc moze zrozumiesz że bez odpowiedniego przygotowania nie ma co jechać:
http://www.itaka.org.pl/
www.strada.org.pl
moze jeszcze jedna strona:
http://www.ktokolwiekwidzial.pl/
funia04 i w wrazie czego jeszcze dwie informacje:
http://www.sekty.net/?n_id=1477
http://www.sekty.net/?n_id=20&P=17
Chodzi jednak o to, ze np. przy opiece nad dziecmi, to jezyk francuski jest konieczny, bo jesli Ci sie trafi rodzina polskojezyczna, to okay, ale co jesli sie nie da? Jak bedziesz sie opiekowac dzieckiem, to jak sie bedziesz z nim dogadywac?

Co do angielskiego, to jak pewnie widzisz, we Francji z angielskim zdzialasz cos znajac dobrze francuski, bo na recepcjonistke czy kelnerke, to z samym angielskim - ciezko.

Gdzie szukac, np. wpisujac w Google: praca Francja, albo travail France czy Paris, to masz miliony stron, zacznij przegladac, napisz ogloszenia i juz. Sa agencje pracy tymczasowej - masz karte pobytu? to idziesz i sie pytasz.

I ucz sie francuskiego.

I jak ktos poradzil, podobno przy kosciele polskim mase ogloszen, ale ja nie odwiedzam tych stron i srednia opinie ma ta okolica, wiec to we skrajnym przypadku.

A poza tym conajmniej kilka jest stron z ogloszeniami na portalach polsko-francuskich. To wszystko w Googlu.

Co do opini Chocolate, to sie zgadzam po czesci, owszem ona brzmi pesymistycznie, ale taka jest prawda - Francja ma zamkniety rynek dla Polakow, a prace mozna znalezc, ale znajac wlasnie kruczki prawne i majac sile przebicia, no i znajomosc francuskiego. Ewentualnie, wyslanie na polecenie polskiej firmy - wtedy niekoniecznie trzeba francuski db znac.

Ale trzeba przyznac, ze Francja moze i piekna i swietnie miejsce na wakacje, ale codziennosc moze dac we znaki i wszystkie osoby wybierajace sie do Francji bez znajomosci tutejszych realiow i znajomosci rynku pracy, ba nawet niewiedzacy czy mozna tutaj legalnie pracowac czy nie - przestrzegam, bo sie moga niezle zawiesc.

Powodzenia, bo jak sie prace chce znalezc, to sie znajdzie, ale trzeba samemu niezle pokombinowac.
o to wlasnie chodzi. ale mam juz dosyc ostrzegania niech jada i robia co chca ale niech sie zastanowia jak pozniej wroca??? a no tak AMBASADa POMOZE.
Bo Francja to nie jest Anglia po tym jak otwarto granice - osoby nawet z bardzo slaba znajomoscia jezyka pojechaly i wielu sie udalo. Ja rozumiem, ze wiele mlodych osob chce przezyc przygode i poznac ukochana Francji, spacerowac po Montmartre i robic zakupy na Polach Elizejskich. Tylko, ze wyjazd za granice to nie jest nic takiego - trzeba chociaz wiedziec jak wyglada sprawa z zatrudnieniem - owszem najprosciej zapytac na forum, ale chyba pierwsza rzecz to chociaz spojrzenie na strony konsulatu czy po prostu Ministerstwa Pracy we Francji, czy po prostu szukajac przez Googla na stronach francuskich hasel praca, Francja, prawo.

Jasne, mozna jechac w ciemno i sie potem na miejscu zastanawiac, ale potem jest wlasnie placz i narzekania na forach, ze mialo byc tak pieknie.

Co do Ambasady, to prosze uwazac, bo Ambasada w Paryzu zajmuje funkcje reprezentacyjne. Wszystkimi sprawami urzedowymi: tlumaczenia, paszporty etc zajmuje sie konsulat. Wiec prosze sie nie dziwic, ze dzwoniac czy piszac do Ambasady nic sie nie zalatwi, bo to nie ambasada sie tym zajmuje. A konsulat nie zajmuje sie sprawa zalatwiania pracy Polakom we Francji - moga udzielic porady prawnej, ale oni nic nie zalatwiaja w prefekturze czy merostwie, bo to jest nasz obowiazek, a nie ich - oni utrzymuja kontakt z Polska i pomagaja Polakom w naglych przypadkach.
Oj nie ostrzegaj! esli ktos tu jedzie to nie znaczy, ze nie ma nic. Trzeba myslec o + i o - Jesli ktos jedzie i mysli o gwiazdce z niebo to.... Latwo krytykowac trudniej komus pomoc!! Cos w tym jest powiedzeniu Ze Polak Polakowi to wrog za granica........ Ale uf dobrze, ze nie kazdy taki jest
ja jestem francuzem i szukam prace w polsce....
ktos cos wie?
gdzie szukac?
jak?

dzieki!
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia