jakie formalnosci po pierwszym maja 2006

Temat przeniesiony do archwium.
Witam!
Chcialabym bardzo prosic tych, ktorzy po pierwszym maja podjeli prace we Francji na jednym ze stanowisk, ktore udostepili nam Francuzi, zeby podzielili sie swoim doswiadczeniem i napisali, jakie zalatwiali sprawy papierowe, czy szukali pracy w Polsce, czy na miejscu, czy musieli isc do lekarza etc. Bardzo mi na tym zalezy. Pozdrawiam wszystkich serdzcznie :).
po pierwszym maja formalnosci sie nie zmienily, jedyna roznica jest taka ze pracodawca nie musi udowadniac ze poszukiwal pracownika na francuskim rynku pracy, najpierw trzeba znalezc pracodawce a potem udac sie do prefektury z umowa i czekac okolo miesiaca na odpowiedz a pozniej idzie sie do lekarza
Dziekuje za odpowiedz. Miesiac to troche duzo, to praca dla mojej przyjaciolki, mam juz pracodawce, w poniedzialek papiery beda juz w urzedzie, tylko winobranie zacznie sie za niecaly miesiac :(. Czy do tego lekarza trzeba isc w Polsce czy we Francji? Martwie sie, czy zdarzymy...
Czy przed wizyta u lekarza trzeba zrobic jakies badania? Nie wiesz, czy mozna uniknac wysylania tego wszystkiego do Polski, szybciej byloby zalatwic wszystko tu na miejscu.

« 

Studia językowe

 »

Studia językowe