telefon na kartę we Francji

Temat przeniesiony do archwium.
Mam zamiar wyjechać na kilka miesięcy do Francji i chciałbym mieć tam możliwość korzystania z komórki. Roaming wychodzi drogo więc chciałbym tam na miejscu kupić sobie jakąś kartę sim (coś z prepaida). Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie lub sugestie, którego operatora najbardziej się opłaca wybrać? Dodam, że chodzi mi głównie o tanie smsy do Polski i długi okres ważności konta.
Ja (Polska) i mój chłopak (Francja) najlepiej łączymy się przez duet ERA i SFR. Do znajomych z Orange miałam kłopoty się połączyć, a do tej trzeciej sieci (nie pamiętam jak się nazywa) to już wogle mnie nie łączy... :)
A czy moglibyście podać przykładowego operatora francuskiego i mniej więcej stawkę za minutę rozmowy i smsy?

Z góry dzięki za odpowiedź
pozdrowionka
ponawiam prośbę, wyjezdzam w sobotę i zamierzam tez kupić kartę, tylko nie mam pojęcia jaką, pozdrawiam :)
najlepiej poszukac na stronach operatorow francuskich, bo ja nie pamietam stawek. Operatorzy sa tacy: SFR, Orange i Bouyge TElecom. Ceny sa wszedzie podobne i nienajnizsze:( starter jest drogi przede wszystkim. mhm a skad jestes?ba ja mam jeszcze karte aktywna do lipca a juz sie do Francji nie wybieram:) mam Orange - wybralam to bo najtansze byly smsy zagraniczne 20 centymow (bo ta sama cena na wszystkie smsy)Inni operatorzy mieli 15 centymow wewnetrzne smsy i 30 zagraniczne.
Hej. a skad jestes? wyjezdzam do Francji i tez chcialabym kupic karte
Orange najtaniej i najłatwiej, dodatkowo tańsze niż SRF połaczenia z Polską... Przez to, że też mamy Orange....
Starter, ja miałem chyba za 15 euro, z simlockiem nie wiem jak jest, ale lepiej mieć telefon bez, bo mając tel. z polskiego orange simlock blokuje też fr orange
sfr pardon
jak powiedzieć ,,starter'' po francusku???
un starter
merci:)
Szukałem trochę w internecie i znalazłem 2 ciekawe oferty kart przedpłaconych (prepaid). Obie mają swoje plusy i minusy.

1)MOBICARTE (koszt startera chyba 15€) działa w sieci Orange
Ważność konta po doładowaniu:
10€ - 15 dni
20€ - 2 m-ce
30€+5€ offerts - 3 m-ce
40€+10€ offerts - 3 m-ce
50€+15€ offerts - 4 m-ce
60€+20€ offerts - 4 m-ce
70€+25€ offerts - 5 m-ce
80€+30€ offerts - 5 m-ce
90€+35€ offerts - 6 m-ce
100€+50€ offerts - 6 m-ce

Połączenie do Polski - 0,80€/min
SMS do Polski - 0,15€/SMS

2)NRJ MOBILE (koszt startera 15 € do kupienia np. w Carrefour) działa w sieci SFR
Ważność konta:
Nie ma terminów ważności związanych z doładowaną kwotą!!!
Ważność konta ograniczona jest do 6 miesięcy od każdego naliczonego połączenia. Czyli wystarczy raz na pół roku wykonać krótkie połączenie, żeby mieć ważne konto (do poł. wchodzących jak i wychodzących!!!)

Kwoty, którymi można doładować telefon
5€ - doładowuje tylko osobne konto, z którego można korzystać tylko do wysyłania SMS i MMS
10, 20, 30 € doładowują konto główne (pobiera się z niego pieniądze i za rozmowy i za SMS i MMS

Połączenie do Polski - 0,75€/min
SMS do Polski 0,30€/SMS :(
WAP 0,24€/ połączenie! (niezależnie od trwania i ilości pobranych danych!)- można więc ewentualnie wysyłać smsy z bramek w WAP

A może ktoś zna jeszcze ciekawsze oferty?
czesc mieszkam we francji juz prawie rok i polecam ci abys wybrał SFR mozna wybrac sobie taka taryfe na karte zed bedziesz dzwonił prawie za darmo !!!! pozdrawiam
Ja też polecam SFR. Wszyscy moi znajomi we Francji pozmieniali na SFR. Pozdrawiam:)
Również wybieram się do Paryża na conajmniej kilka miesięcy i jako, że od ostatniego postu mineły 3 lata prosze o aktualne informacje. Jaką sieć polecacie? Zarówno pod kątem rozmów krajowych jak i połączeń do Polski. Czy istnieje w którejś sieci coś takiego jak internet na kartę?
Ja mam orange ze względu na to, że większość moich znajomych ma orange:) Mam małą radę dla kupujących starter we Francji: weźcie swój telefon i jeszcze przed zakupem sprawdźcie czy karta sim w nim działa. Ja mam polski telefon w sieci orange, bez simlocka, a mimo to nie mogłam "uruchomić" francuskiej karty:/ Na szczęście zakup telefonu "do dzwonienia i pisania smsów" nie jest aż taki drogi: ja zapłaciłam 39euro - w cenę wliczony starter.
a czy sa tam takie pakiety sms jak u nas? tj sms w sieci po 1gr?
ja sie z tym nie spotkałam.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka