Piosenki francuskie..

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 64
poprzednia |
Witam
Czy znacie jakies francuskie piosenki romantyczne?
Jak tak to proszę napiszcie tytuly i wykonawców.
Z gory dziękuję
Pozdrawiam
Emmanuel Moire - Mon Essentiel
A ja lubie bardzo Raphaél-Caravane i Gerald De Palmas
A... rnJoe Dassin, rnJacques Brel, rnGilbert Becaud!rnPrzecież to są rewelacyjnie piękne melodie!rnNp.:rnJoe Dassin - Et si tu n'existais pas!!!rnJoe Dassin - A toi!!!rnJoe Dassin - L`ete Indien!!!rnZnacie?
Ja uwielbiam Francis Cabrel, np. "Je l'aime a mourir", "Petite Marie" czy "C'est ecrit"... Co jest w nich piekne to słowa, które są jak wiersze; tajemnicze, głębokie, świeże i romantyczne... A piosenkarz ma cudownie aksamitny głos który idealnie komponuje się z delikatną linią melodyczną utworów...
Najbardziej romantyczna to chyba jest "Je t'aime...moi non plus".Piosenka powstała na życzenie Brigitte Bardot, która poprosiła Gainsbourga o napisanie "najbardziej romantycznej piosenki, jaką tylko możnaby sobie wyobrazić".Wykonuje ją z Jane Birkino.To chyba najbardziej znana francuska piosenka o miłości,a do tego dość kontrowersyjna.Pozdrawiam:)
nie wiem czemu ale nie przepadam za tą piosenką. jest zbyt banalna. wolę tę zaczynającą się od słów "et si tu n'existais pas, dis-moi pour qui j'existerais:, jadnak nie znam ani autora ani tytułu
zgadzam sie calkowicie z marcinem:) Dla Ciebie info i fragment tekstu dla tych,co nie znaja

Et si tu n'existais pas (1975) Joe Dassin

Paroles: Pierre Delanoë et Claude Lemesle, musique: Salvatore Cutugno et Pasquale Losito


Et si tu n'existais pas
Dis-moi pourquoi j'existerais?
Pour traîner dans un monde sans toi
Sans espoir et sans regret
Et si tu n'existais pas
J'essayerais d'inventer l'amour
Comme un peintre qui voit sous ses doigts
Naître les couleurs du jour
Et qui n'en revient pas
aaa i polecam jeszcze Roch Voisine, to Kanadyjczyk bardzo przystojny i posiadajacy fajowy głos. Np. ,,Tant pis"
oj, widać chyba nienajlepiej zapamiętałem słowa:)
wlacz sobie soundtrack z Amelii:)tyle slicznych piosenek,tzn wiekszosc jest tylko akustyczna ALE WARTO
Mecano "dis moi la lune argent"
Celine Dion "Pour que tu m'aimes encore", "Tu nages', "Le vol d'un ange"
Jacques Brel "Quand on n'a que l'amour"
KYO "Derniere danse"
Leslie "Sans toi"
M. Pokora "Pas sans toi"

Różne epoki, różne style. Wszytsko zalezy co dla kogo jest romantyczne:)
Powiedzcie mi prosze jaki tytuł nosi piosenke śpiewana w koedukacyjnym duecie, romantyczna piosenka, jej motywem jest chyba ogień, czy pali się...tak mówił prezenter w radio, mam nadzieję że kojarzycie taki utwór, a jesli tak to prosze o odpowiedź, z góry dziękuję
A kojarzycie takie staro brzmiące francuskie piosenki, są śpiewane przez kobietę o bardzo charakterystycznym głosie, każdy to chyba kojaży o co mi chodzi, często w reklamach samochodów są takie kawałki. Kto to jest ??
Nie ma to jak pisać słowo raz tak, a raz inaczej :P
ma ktos moze fragment po francusku w piosence s.t.o.k pt wyznanie?? jak macie to bardzo prosze o niego :)
poszukaj na stronie z tekstami lub na stronie składu, linka do jakiegoś kawałka pol-fr dawałem kiedyś gdzieś (ale to chyba wwo)
ja mamm, mozesz go ściagac bez problemu z neta,pozdro
Ludzie pomóżcie - bo jak nie Wy, to już nie wiem kto ;/

Jest taka piękna piosenka francuska śpiewana przez kobietę - wolna i bardzo nastrojowa. Jedyne co kojarzę to zwrot ( i tak pewnie niepoprawnie napisany przeze mnie ). "MON CHERI" - czyta się coś koło : mon szeri. Tylko nie wiem czy to dotyczy się tytułu, czy też może słów z piosenki, czy tak się po prostu o niej mówi :-(

Proszę pomóżcie :-)
poszukaj sobie na www.paroles net stara jest ta piosenka ?moze patric, mon cheri?
Patrick Firoi jest the best!WEjdz na www.youtube.com/patrick Fiori
Wszystko pięknie tylko to nie jest to ;/
Hej kiedyś się pytałaś na forum o francuską piosenke śpiewaną przez kobiete coś tam z mon cheri czy wiesz już może jak ta piosenka się nazywa?? [email]
widzialam ze szukasz fragmentu piosenki wyznanie stok ... mam pytanie czy znalazlas juz ten fragment ???
Ja proponuje nutke : ..

Vanessa Paradise - Joe le taxi :)

śliczna jest.. (mnie się bardzo podoba)
Pozdrawiiam :*
hej ja też proszę
[email]
tylko 1[tel]max
hejka no to własnie ja chciałam ale do tej pory nie mam... wszyscy piszą ze znajde na necie a wcale nie!! owszem jest tekst ale tylko polskie słowa a tekst francuski w kazdym jest wycięty ;/
badz co badz nie znam niemieckiego, no moze z wyjatkiem Merci itd. , ale bardzo podobaja mi sie francuskie piosenki a jezyka tez chce sie wprzyszlosci jeszcze nauczyc...ale mam prosbe...jakby ktos mial jakies mp3 to bylabym niezmiernie wdzieczna za przeslanie na mail [email]
a ja mam pytanko ciute inne
gdzie moglabym znaleźć tlumaczenia piosenek Brela i Edith Piaf??

PILNE !!!!
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 64
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa