Instytut Francuski w Krakowie

Temat przeniesiony do archwium.
Co sądzicie o Instytucie francuskim w Krakowie? Czy ktoś z was tam chodził? Da się tam nauczyć języka? Po ilu latach nauki można zdawać DALFA?
Co do instytutu - to nie wiem, ale DELF można zdawać po trzech latach nauki (intensywnej) francuskiego. Zależy też od poziomu. Cały egzamin to ryzyk-fizyk.
Hej,osobiscie sama tam nie uczeszczałam,ale moja kimpela chodziła tam na kurs przyg.do matury.I co tu duzo gadac...pisemna i ustna na 5,na dodatek dostala sie tez na romanistyke.Z tego co wiem,była bardzo zadowolona.Ale to tylko jedna pozytywna opinia...Nie ma to jak przekonac sie samemu.Powodzenia!Trafnego wyboru...Pozdrawiam
Moja kolezanka tam chodzi i znajoma jej mamy i są bardzo zadowolone, jednak chciałabym dowiedziec się, po ilu latach nauki w tejże instytucji można zdawać DALFA, ten najtrudniejszy? W gruncie rzeczy uczyłam się trzy lata w podstawówce, ale prawie nic nie pamiętam poza tym chyba wszyscy wiedzą jak wygląda nauka w skzole. Tylko przez pół roku czy tez rok miałam cudowną nauczycielkę, dzięki której aż się rwałam do nauki. Zastanawiam się, czy zapisać się od podstaw czy od A2... Wydaje mi się, ze nie warto marnować tej trzyletniej nauki i nie powtarzać tych podstaw... Jak sądzicie?
Pod IF w Krakowie podpisuję się rękami i nogami!!! Jest to najlepsze miejsce do nauki jezyka francuskiego w Małopolsce. Wysoki poziom, rewelacyjni lektorzy i obszerna biblioteka. Dzięki IF zdałem DELFA szybciej niż się tego spodziewałem i dosytałem się na romanistykę. Naprawdę polecam!!!
Mam pytanie... Czy za naukę w Instytucie się coś płaci, jak tak to ile i wogole jakie są tam lekcje itp.... Proszę pomożcie:] Pozdrawiam
oczywiscie, ze sie placi i to slono. tak jak placi sie za kursy w British Council czy Instytucie Goethego. najlepiej zadzwon do Instytutu, znajdziesz telefon na ich stronie.
IF to wspaniale miejsce.W tym roku zdalam tam DALFA-ale nie zapisywalam sie na kurs przygotowujacy...chodzilam zato na kurs "europa po francusku" czyli mniej wiecej stosunki miedzynarodowe po francusku.Zajecia sa na wysokim poziomie a i atmosfera bardzo przyjazna.Biblioteka i warunki do nauki-pierwsza klasa.
Goraco polecam!
witam, mozesz podac wiecej szczegolow na temat tego kursujakie slownictwo, o czyum gadaliscie. Ja jestem po 2 Delfie i studium we Fr, Dalf mi niepotrzebny a pracuje teraz w jezyku francuskim i odczuwam braki w zasobie slow (handel, technika) i nie wiem jak to uzupelnic
Chodziłem przez rok, w miarę mi się podobało - na pewno są dobrze przygotowani do prowadzenia zajęć i chyba się trochę nauczyłem przez ten czas. Ale rzeczą, która sprawiła, że od jesieni zapewne zmienię szkołę, jest koszmarna salka na samej górze, gdzie prowadzone były zajęcia w semestrze letnim. Zamiast ławek te takie krzesełka z pulpitami, niewygodnie, dziwacznie. rnrnMoże to głupie, ale mi to przeszkadzało strasznie. Więc jeżeli sala zostaje ta sama, to ja idę gdzie indziej. :)
Temat przeniesiony do archwium.