studia magisterskie w Paryżu

Temat przeniesiony do archwium.
Hej! Chciałabym zrobić magisterkę w Paryżu. Studiuje filologię angielską (język angielski w biznesie). Szukam jakiegoś kierunku w obrębie nauk humanistycznych. Filologia angielska byłaby najlepsza jednak nie jest to konieczne. Tylko uczelnie publiczne! Czy ktoś ma jakieś informacje, bądź znajomych którzy studiują we Francji? POMÓŻCIE! będę bardzo wdzięczna :) buziaki!
A co chciałabyś robić po studiach?
jeszcze nie jestem do końca przekonana, mam wiele pomysłów, coś z biznesem powiązanych bądź z nauką angielskiego w sumie póki co szukam jakichkolwiek możliwości
Ale... dlaczego anglistyka we Francji...?
Cytat: sommeil
Ale... dlaczego anglistyka we Francji...?

Można się dwóch języków za jednym zamachem nauczyć.
Cytat: sommeil
Ale... dlaczego anglistyka we Francji...?

z powodów osobistych ;)
Na pewno nie jest to ta sama filologia, co w Polsce... Na poziomie master może jednak będzie trochę angielskiego ;)
właśnie dlatego poprosiłam o informację osób, które studiują, studiowały bądź mają taki zamiar. Pisałam do równych organizacji, kontaktowałam sie z uczelniami (czekam na informacje z uczelni dopiero) przeglądałam wyszukiwarkę campusfrance.org. Na prawdę przegrzebałam internet :P Chciałabym uzyskać mimo wszystko jeszcze jakieś informacje od osób które "przeżyły to na własnej skórze" :) Jak już zresztą wspomniałam nie jest to tylko i wyłącznie zakres filologii angielskiej ponieważ moje studia opierają się głównie na biznesie. A i zapomniałam wspomnieć, że poszukuje szkół z zajęciami 100% wykładanymi w języku angielskim :)
Właśnie z tym na publicznej uczelni będzie najgorzej... Nawet jeśli jest to anglistyka, trzeba pracować nad tłumaczeniami angielsko-francuskimi i porozumiewać się z całą administracją po francusku. A im często nawet obcy akcent we francuskim przeszkadza, nie mówiąc już o nieznajomości języka... (wiem to od koleżanki, która studiowała anglistykę na poziomie licencjatu; sama też studiowałam, ale całkowicie po francusku, na mojej uczelni nigdy nie słyszałam o kierunku, na którym wykładowym byłby angielski, chyba nie jest to zbyt popularne). Jedynym sposobem, jaki przychodzi mi do głowy jest: uczyć się intensywnie francuskiego przez jakiś czas (we Francji, można na uczelni - czasem płatne!), a potem startować na jakiś kierunek...
dziękuje za informację :) właśnie z tym studiowaniem w języku angielskim jest możliwość, bo pytałam paru znajomych (Francuzów) oraz Instytut Francuski w Warszawie. Najwidoczniej z tego co mówisz, zależy to od uczelni i zapewne upodobań wykładowców, a z nimi to różnie bywa jak wiadomo ^^ to anglistyka by odpadała w takim wypadku jeśli nie uda mi się niczego załatwić po mojej myśli. Na szczęście mój kierunek pozwala mi na studiowanie wielu dziedzin biznesowych a jest ich sporo. Niestety nie mogę przerwać toku studiowania 5 lat robiąc sobie przerwę :( jak się pokombinuje to się coś wymyśli ;) Polak potrafi :P Dziękuję jeszcze raz za informacje Sommeli!
Jeżeli nie możesz zrobić przerwy, może możesz pojechać na wymianę/program jakiś? I kontynuować w ten sposób?
Z informacji tu zawartych (sprzed 2 lat):
http://www.marketing-etudiant.fr/forum/etudier-en-france-en-anglais-vt12108.html
wynika, że "nie ma studiów po angielsku na zwykłych francuskich uniwerystetach", a jedynie czasem w specjalistycznych szkołach inżynierskich, a poza tym - tylko w wyższych szkołach płatnych. Google na informacje o "studiowaniu w języku angielskim we Francji" reaguje np. taką informacją:
http://etudiant.aujourdhui.fr/etudiant/info/paris-etudiant-en-anglais-studying-in-paris.html
Jest po angielsku, ale podkreśla, że trzeba mieć dobry poziom francuskiego.
Są też studia językowe, "langues appliquées", ale to raczej kulturowo-literackie.
No i wreszcie istnieje TO:
http://www.aup.edu/
Nie znam Twoich "powodów osobistych", ale jeśli przypadkiem to jakiś Jeden ważny Powód Osobisty, to może on by Ci pomógł lepiej się w tym zorientować...?
oczywiście biorę pod uwagę wymianę również, jak najbardziej, ale jest to"opcja ostateczna". Mam kilka powodów osobistych i ten jeden o którym wspomniałaś już mi wiele pomógł i cały czas oczywiście pomaga, podsyła informacje, pyta itp. Napisałam tutaj na forum, ponieważ chciałam porozmawiać z Polakami/Polkami, by dowiedzieć się jak to z nami jest ;)
Nie wiem, gdzie studiujesz w Polsce, ale... może żeby nie zatracić studiów, najlepsze rozwiązanie to indywidualny tok? Jeśli go otrzymasz, możesz wyjechać i wrócić do Polski tylko na sesję/sesje. Trzeba nadrabiać materiał samemu i pojawić się tylko na egzaminy. A we Francji wtedy nie musiałabyś studiować, mogłabyś poduczyć się francuskiego - konieczność, jeśli chcesz tu przeżyć:) Ja tak zrobiłam wyjeżdżając - w sumie potem niewiele z tego wyszło, bo przez pracę nie mogłam się pojawić na żadnej sesji, ale to już inna sprawa;)
nie pomyślałam o tym. Tok indywidualny jest możliwy ponieważ moja koleżanka z roku jest obecnie na indywidualnym. Ja nie planuje mieszkania we Francji ale planuję się nauczyć francuskiego przynajmniej w podstawie. Byłabyś tak uprzejma i opowiedziała mi tak w skrócie jak taki tok wygląda? Czym sie różni, czy jest jakoś gorzej/lepiej? Byłabym Ci bardzo wdzięczna :)
To już chyba Twoja koleżanka będzie lepiej wiedziała, jak to naprawdę wygląda na waszej uczelni. U mnie tok indywidualny brały osoby, które wyjeżdżały za granicę, na kilka miesięcy na przykład. A więc różnica zasadnicza: jesteś na studiach, ale Cię nie ma;) Najczęściej gdy już się dostanie zgodę, trzeba umówić się praktycznie z każdym wykładowcą z osobna na formę zaliczenia w związku z nieobecnością. Czy trzeba przyjechać na sesję, czy napisać jakąś pracę, itp. Trzeba po prostu umieć to, co inni, którzy są obecni. Coś jak studia eksternistyczne. U mnie to nie wyszło, bo byłam potem z wykładowcami w kontakcie mailowym i różnie z tym było - np. wiadomość "może pani przyjść na zaliczenie w czwartek"=za 3 dni, co było niewykonalne...
a no tak, w sumie zadałam trochę durne pytanie ^^ coś mi się poplątało. Nie wiem czemu moją intencją było dowiedzenie się jak to było na indywidualnym toku jakby Francja miała coś do rzeczy z Polską uczelnią :P Dziękuję Ci bardzo za informacje! Bardzo mi pomogłaś, podpowiadając alternatywne wyjścia z sytuacji :)
Witajcie,
duzo bylo juz na tem temat napisane ale mam pytanie .
Czy ktos sie zapisywal na uniwersytet we francji (na anglistyke)majac licence polska .Czy zapisy sa bezosrednio na wybranym uniwersytecie
-kiedy sie odbywaja zapisy
_jakie sa potrzebne dokumenty
_i inne dobre rady jezeli macie
Dziekuje.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Nauka aktywna

 »

Życie, praca, nauka