romanistyka od podstaw??

Temat przeniesiony do archwium.
Czy moze ktos z Was wie i sie orientuje, czy jest romanistyka na jakims uniwerku od podstw ?? Bo francuski mialam 3 lata w gimnazjum, w Lo tez mialam miec, ale mi klase zlikwidowali z francuskim, wiec moja nauka francuskiego skonczyla sie po III klasie gim. a nie ukrywam, ze mi sie ten jezyk bardzo podoba i zawsze podobal, ale z moja znajomoscia to nie mam szans na studiowanie bez podstaw. :((
pewnie ktos Ci juz odpowiedzial, ale romanistyka wymaga naprawde dobrej znajomosci jezyka, poslugiwania sie jezykiem, znajomoscia literatury zagadnien z kultury, sztuki, geografii,polityki, historii francji itp. zreszta tego wymagaja same egzaminy wstepne, wiec..
To zależy od uczelni i jej wymagań. Egzaminy wstępne są czasem na różnych poziomach na różnych uniwersytetach....:):)
No tak, co do egzaminow to sie domyslam sie. Ale sa np. filologie od podstaw jak np. sinulogia, arbistyka, japonistyka-glownie filologie wschodnie a jezyki nie sa nauczane w szkolach. Z tego co wiem, to francuski tez nie jest czesto spotykany w szkolach, dlatego pomyslalam, ze na ktorejs uczelni moze mozna zaczac uczyc sie go od podstaw.
Skończyłas na 3 klasie gimnazjum? N i co? Tyle ile miałabyś rozpoczynając naukę w liceum - tzn. trzy lata od podstaw. Chyba, że wybrałabyś klasę dwujęzyczną.
Zainwestuj i idź do szkoły językowej albo na korepetycje. Poza tym to, że francuski Ci się spodobał jeszcze nie znaczy, że musisz studiować romanistykę - naprawdę, to nie jedyny sposób na uczenie się tego języka na studiach :).

A wracając do pytania - ja studiuję francuski od podstaw. Kierunek nazywa się etnolingwistyka i jest na UAM w Poznaniu, co roku są inne języki, a nuż znów trafi się kiedys francuski.
romanistyka to beznadziejne studia, trzymajcie sie zwlaszcza od wydzialu w warszawie z daleka!
Jak się już wypowiadasz na forum to napisz łaskawie dlaczego tak uważasz...poza tym nie można uogólniać, wiesz jak wygląda romanistyka na każdej uczelni?!?!?!?!
Temat przeniesiony do archwium.