Rozmowy po francusku

Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 162
tzn.nie mozna ich otworzyć..
no ładnie, przecież to nie jest temat o DELFCH tudzież DALFACH :P

Z Trójmiasta nadal 3 osoby.
T R Ó J M I E S Z C Z A N I E ! Pokażcie, że kochacie francuski:P
hej... a może jest ktoś z Dolnego Śląska?
albo ma ktoś ochote popisac na necie...
przygotowuje sie do matury i takie rozmowki mile widziane...
pozdrowionka :)
Świetny pomysł z tymi spotkaniami.
Jak coś - Dolny Śląsk tu się odzywa
chętny do współpracy, a dokładniej
okolice Wrocławia.
Miałam sporą przerwę w kontakcie z językiem
ale chęć przełamania bariery jest
większa niż sama bariera :-)
Hej. Ja jestem chętna na takie spotkania ;) mieszkam w gdańsku.
hej,
ja mieszkam od miesiaca w Paryzu, znam podstawy jezyka, no moze troche wiecej, i chetnie nawiazalabym jakies kontakty w celu wspolnej nauki, wymiany doswiadczen, konwersacji i oczywiscie nawiazania znajomosci z polania francuska. a moze znacie jakis dobrych nauczycieli badz szkoly jezykowe w Paryzu? Dzieki za wszelkie informacje.
Trójmiasto rządzi!
Mamy już 4 osoby!
Magdalena_21, Oleszka, mila225 i ja:P
Brawo!
Niedługo będziemy musieli (a raczej musiały, bo widzę, że to same dziewczyny) dokładniej dogadać się co do miejsca, daty i godziny spotkania.
Ale na razie jeszcze - zbiórka!
///
Ktoś jeszcze?:P
Ponawiam pytanie
1) sava bien ! di moi tu ve pa gardé contacte avec moi sur msn ...= wszystko dobrze. powiedz, nie chcesz trzymac ze mna kontaktu na msn?
2) sava bien ! puis merci pour le dessin c bien fait .... domage moi je c pa desiné comme saa 1 .. mes je te lece 1 mot = wszystko dobrze. i dziekuje za rysunek jest dobry...szkoda, ja nie umiem tak rysowac, ale napisze (dosl. zostawie) ci cos(dosl. slowo)
3)coucou sava bien ! dis moi tu vien quand sur paris = czesc wszystko dobrze? powiedz kiedy przyjedziesz do paryza?
Chętni???
Uwazam ze to wspanialy pomysl, dołaczam do grupy z Gdanska. Napiszcie prosze informacje o miejscu i dacie spotkania na moje [gg] bo nie czesto odwiedzam forum. Moj francuski jest marny bo bardzo krotko sie uczylam ale studiowalam 5 miesiecy we Francji i tesknie za tym jezykiem. Przesyłam pozdrowienia i czekam na info
Ania
No Yo-witka działaj !
Ustalaj termin i godzine ;-)
Jakbys dawała info na GG, to podaję swój numer : 4078945

Pozdrawiam
ola
5 osób z Trójmiasta...Brawo! W tym 4 z Gdańska, 1 z Gdyni, więc sądzę, że spotkamy się w Gdańsku, skoro jednak większość z nas tu właśnie mieszka:)

Myślałam o tym, żeby się spotkać w jednym z centr handlowych - a więc Manhattan, Madison, Galeria Bałtycka bądź Alfa Centrum. Mi właściwie obojętnie w którym z nich. W którymś na pewno można będzie znaleźć miejsce, w którym można przysiąść, pogadać, może wypić herbatę (bądź też - tematycznie - zamówić croissanta, a końcu będziemy prowadzić konwersacje w języku francuskim, więc takiż rogalik jak najbardziej pasuje)

Jeśli oczywiście macie jakieś lepsze propozycje - piszcie!

Teraz trudniejsza sprawa - musimy ustalić konkretny dzień. Z godziną nie ma żadnego problemu, bo skoro nas jest aż tyle, to zawsze parę osób może przyjść z, dajmy na to, godzinnym poślizgiem - w końcu do prowadzenia rozmowy starczą już 2 osoby, reszta może "dochodzić".

Ale - musimy dogadać się co do dnia. Powiedźmy, że umawiamy się jakoś za tydzień albo za dwa, aby wszyscy Forumowicze, którzy zadeklarowali chęć na konwersacje, zdążyli zobaczyć ten wpis. Tak więc wstępnie proponuję któryś z tych dni: środa (13.05), czwartek (14.05), piątek (15.05) około godziny 17. Godzina oczywiście do ustalenia, podałam ją tylko przykładowo. jeśli chodzi o mnie, weekendy odpadają. Albo może następny tydzień: poniedziałek (18.05), wtorek (19.05) - ale ja we wtorki mogę dopiero od godz. 19, środa (20.05) itd.

Tak więc wstępnie proponuję środę (13.05), ok. godz. 17. Jeśli ten termin Wam nie pasuje, to automatycznie - przesuwamy albo godzinę, albo dzień. Także piszcie, kiedy możecie.

Niestety, gadu mi ostatnie nie chce działać, dlatego muszę pisać tu. Proszę Cię też Oleszko abyś przekazała to, co tu napisałam Ani (amical), która pisała, że nie odwiedza często forum.

Mam nadzieję, że uda się nam!
5 osób z Trójmiasta... Brawo!

1) M I E J S C E

Sądzę, że spotkamy się w Gdańsku, skoro aż 4 osoby tu mieszkają, a tylko jedna w Gdyni. Myślałam o tym, żeby spotkać się w którymś z centrów handlowych - tak więc: Manhattan, Madison, Galeria Bałtycka i Alfa Centrum. Jak dla mnie - obojętnie które. W którymś z nich na pewno znajdziemy miejsce, aby usiąść, pogadać, coś wypić a może i nawet - "tematycznie" - zamówić croissanta.

Jeśli macie jakiś lepszy pomysł - piszcie. Może znacie jakąś szkołę językową, która nam udostępni salę albo znacie jakieś inne miejsce adekwatne do naszych celów.

2) G O D Z I N A

Kiedyś już pisałam, że jeśli chodzi o godzinę, to tu nie ma większego problemu - możemy bowiem umówić się na, dajmy na to - 17, a parę osób i tak może przyjść z godzinnym poślizgiem. Można będzie po prostu "dochodzić". Przecież do prowadzenia rozmowy potrzeba 2 osób.

3) D Z I E Ń

Najtrudniejszy problem... Co jest pewne - musimy się umówić najwcześniej za tydzień, żeby wszyscy, którzy zadeklarowali chęć spotkania zdążyli wejść na Forum itd. Także Najwcześniejsza data: środa, 12.05. Potem czwartek (13.05), piątek (14.05). Jeśli chodzi o mnie, to weekendy odpadają. Potem poniedziałek (10.05), wtorek (11.05), środa (12.05). Na razie na tym zakończmy.

Mi pasuje właściwie każdy dzień ok. godz. 17 (czasem wcześniej, ale podaję jakby średnią), poza wtorkiem, kiedy odpowiada mi godzina po 19. Weekendy odpadają.

Teraz Wy musicie się zadeklarować, kiedy macie czas. Może dojdziemy do consensusu. Ważne jest jednak, aby to pierwsze spotkanie się odbyło w komplecie - dzięki temu poznamy swoje poziomy, dobierzemy się jakoś, aby było wygodniej się spotykać

4) I N N E

Jeśli chodzi o gadu, to niestety nie wiem co się z nim dzieje, ale nie działa mi, więc muszę umawiać się z Wami tu, na Forum. Dlatego tez proszę Cię, Oleszko, abyś przekazała Ani - amical to, co tu napisałam i kontaktowała się z nią, bo ona pisała, że nie zagląda tu często.

Kurcze, mam nadzieję, że nam się uda!
Ale bk, sorry za to podwójne info, ale myślałam, że za pierwszym razem wszytko mi się skasowało!
Droga Yo-witko,
wszystko ładnie pieknie, spotkanie w jakims centrum Ok, w tygodniu Ok, ale dlaczego dopiero w maju ????
Myslałaś o marcu czy o kwietniu ?
bo 2 miesiące do przodu to troche daleko aby się umawiać ... ;-))))
a gdy patrze na kalendarz 13 marzec to środa więc chyba myślałaś o przyszłym tygodniu.

Pozdro
Ola

PS
Oczywiście napisze na GG do koleżanki jak tylko potwierdzisz moje przypuszczenia
O kurcze!
Miesiące mi się pomyliły!
Sorry, ale myslałam, że mamy maj, bo brat mi coś mówił, że wczoraj pisał maturę. Teraz dopiero zorientowałam się, że mu chodzilo o próbną.

Także muszę sprostować. We wszystkich tych datach chodziło mi o marzec, czyli xx.O3.08!
Hej,
jek dla mnie lepiej w czwartek niz w srode,godzina dowolna. W srode nie bardzo mogę bo mam zajecia do wieczora. A co do miejsca to mysle ze najlepiej Galeria Bałtycka lub Manhattan.
!!!! En ce qui concerne un rendez-vous à Gdansk !!!!

No to ja jako trzecia potwierdzam (po Yo-witce, Mili225), że "pasi" mi czwartek 13.03.2008, miejsce też czy Galeria czy Manhatan bez róznicy. Do godziny mogę sie dopasować, np. od 17stej w dół ;-)))

Yo-witka napisze zaraz na GG do Amical.

Brakuje tylko potwierdzenia Magdaleny_21.

Pozdrawiam
Ola
S P R A W Y O R G A N I Z A C Y J N E

No to więc czwartek 13.03.2008

Godzina dowolna dla Mili225, Oleszka się może dopasować - ale mówisz, że od 17 w dół? Ja w czwartki kończę trochę przed 16, więc mogę przyjść troszkę po 16.

Jeśli chodzi o miejsce, to musimy teraz już wybrać, gdzie się spotkamy. Ja stawiam na Manhattan, bo Galeria jest tak obrzydliwie duża, iż obawiam się, że się nie znajdziemy tam:P Za to jestem za Manhattanem - tam możemy docelowo umówić się np. w Grycanie. Są tam krzesła i stoliki, więc będziemy miały to, co potrzeba. Ale jestem "elastyczna" i otwarta na Wasze propozycje - może w Galerii jest miejsce bardziej nadające się do spotkania?

Oleszko, mam nadzieję że Amical też ma wtedy czas. Jak Ci odpisze, to od razu napisz!

Miejmy tez nadzieję, że Magdalena_21 zajrzy tu do tego czasu i że bedzie również bedzie mogła się z nami spotkać!

P O Z I O M J Ę Z Y K A

Chciałam poruszyć jeszcze ten temat, bo amical nadmieniała coś o swojej znajomości francuskiego w swoim ostatnim wpisie. A więc ja z góry też uprzedzam, że ja też nie mówię jakoś WYBITNIE po francusku, popełniam z pewnością dużo błędów itd. Ale ważne jest to, że umiem się dogadać i sądzę, że jestem w stanie wytłumaczyć pewne problemy gramatyczne słabszych od siebie - przez pewnien czas udzielałam "korepetycji", a raczej brałam udział w lekcjach "język za język" - pewna dziewczyna uczyła mnie niemieckiego, ja ją w zamian francuskiego. Dlatego mogę stwierdzić, że co nieco jednak potrafię. Podkreślam jednak, że to nie jest jakaś zaawansowna wiedza
yo-witka nie ma czym się przejmować. 90% francuzów robi błędy w swoim ojczystym języku
Cześć :)
Przeczytałam i przyjęłam pozytywnie datę 13marca, kończę zajęcia w Gdańsku Głównym ok. 14 i mogę się wstępnie umówić, ze jestem wolna od 14.30. Uważam, że Manhattan to doskonałe miejsce na spotkanie, troszkę mniejsze niż Galeria więc jest szansa jakoś się rozpoznać. Podaję do siebie [gg] , ponieważ niezbyt często wchodzę na to forum.
Pozdrawiam serdecznie,
Magda
Do Yo-witki ;-)
No to mamy psorke od gramatytki ;-))) Ja wciaz z gramy kuleje, wiec bardzo chętnie skorzystam. Co do godziny, to chciałabym po pracy wpaść na moment do domu, ale mam całkiem niedaleko do Manhatanu, więc jak sie "spręże" to będe 16:30, może moment pózniej.

Mi osobiście Grycan odpowiada, nawet są takie stoliki z kanapkami gdzie jest dość miejsca.

Amical jeszcze nie potwierdziła, ale bede sprawdzać GG na bieżąco i dam znać.

Do Magdaleny_21
Fajnie, że też Ci pasuje, termin coraz bardziej realny !
Jakby co dorzucam Cie do GG i wyslę Ci wieści jakby coś było do przekazania.

Do miłego zobaczenia
Ola
Widac że wszystkim pasuje czwartek i miejsce Manhattan,popieream zeby spotkac sie w Grycjanie ;) Co do mojego poziomu francuskiego, to nie wiem jaki on teraz jest poniewaz od dwoch lat mało kiedy zdaża mi sie mowic po francusku.
Spoko Mila ;-))
Dwa lata ? to jesteś "świeżynka" ;-)))
Ja wróciłam do franca po wielu latach i jakoś sie dogaduje.
Oczywiście z błędami ...
Ale przecież liczą sie chęci, n'est-ce pas ?
Inf wspomniał, że 90% francuzów mówi z błędami... ;-))) to my mamy tym bardziej prawo mówić "niegramatycznie".
Oczywiście nie znaczy to, że nie mamy się nie starać.
Poza tym chcieć to móc, wiec do dzieła !
Boże, wszystko się udaje:)
Niesamowite! A byłam przekonana, że nie pójdzie wcale łatwo, że trzeba będzie się długo dogadywać co do godziny, terminu, nieustannie przekładać spotkanie....
A tu - wszytko jak z płatka!

Oczywiście jesteśmy otarte na innych ludzi - jeśli tu zajrzycie, jesteście z Trójmiasta i chcecie uczyć się francuskiego przez konwersacje - zapraszamy 13.03.2008 w czwartek do Grycana w Manhattanie!
A czemu ma się ie udać ;-))))
Yo-witka przeklejam potwierdzenie ostatniej koleżanki - Amical.
Jak widzisz bedziemy w komplecie !

"....przesylam pozdrowienia dla organizatorek i deklaruje swoja obecnosc od godziny 17.00 w Manhattanie w czwartek 13.03"
Yo-witka a po czym sie rozpoznamy ?
Przeklejam z GG od Amical :

podpowiedzcie jeszcze, jak sie znajdziemy w Manhattanie? kazda bedzie miala czerwonego tulipana... czy ubieramy sie w barwy flagi francuskiej?

Pozdrawiam
Ola
Temat przeniesiony do archwium.
31-60 z 162

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia