proszę o sprawdzenie

Temat przeniesiony do archwium.
proszę o sprawdzenie...
je m'appelle XX et vius me accueillez dans le cadre d'un echange Franco-Polonais.Je travaillerai a XX
Je sais la date precise de mon arrivee. Je viendrai en France 29 octobre 2006 a 11h00 (place de la concorde). Mon numero de telepfone portable c'est.....
ma proposition:

je m'appelle XX et VOUS M'AVEZ ACCUEILLI (- jeśli czas przeszły przyjeliście mnie vius me accueillez) dans le cadre d'un (echange)échange
Franco-Polonais.Je travaillerai (a)à XX
Je sais la date précis (precise) de mon arrivée (arrivee). Je viendrai en France 29 octobre 2006 a 11h00 (place de la concorde). Mon numéro de téléphone (numero de telepfone) portable - [albo samo de portable] c'est.....
précisE
acha i
en France le. 29 octobre 2006 à 11h00
dzieki wielkie za pomoc!!
1. (Uzupelnij wyrazami: negligeant-negligent) Des eleves negligent leur travail. Vous etes des eleves negligentes.
Nie rozumie tego cwiczenia. Nie rozumiem wyrazow, roznicy miedzy takimi okresleniami jak podane w nawiasie, gdyz slownik informuje mnie, ze negligent to tez przymiotnik, nie tylko czasownik. ale co to jest ten negligeant. Mam tez inne przyklady, moze pomoze mi ktos. Np. jaka jest roznica miedzy provoquant-provocant? Niestety nie moga znalesc akcentow.
Co to jest ten negligeant?
Négligent- zaniedbujący
- ils négligent = oni zaniedbują
Czyli:
Des éleves négligent leur travail. Uczniowie zaniedbują swoja pracę.
Vous étes des éleves négligentes. Jesteście uczennicami zaniedbującymi.
Négligeant= zaniedbując
Np.:
En négligeant l’ ortographe, je fais des fautes dans ma dictée
Zaniedbując ortografie robie bledy
négligent (e) jest przymiotnikiem ( rownierz provocant)
négligent koniugacja czasownika "négliger" trzecia osoba w liczbie mnogiej (czas terazniejszy) taj samo jest provoquent (czasownik "provoquer")

négligeant jest imieslowem czasu terazniejszego (participe présent)
tak samo provoquant

przyklady:
Ces élèves négligent leur travail ( nie dbaja o prace)
Cette élève est négligente ( jest niedbala )
En négligeant cela vous êtes négligent (zaniedbywajac to , jestescie niedbale)
provoquant- prowokując{imiesłów przysłówkowy współczesny]

provocant-provokujący [imiesłów przymiotnikowy czynny
Naprawde mi pomogliscie. Jestem wam bardzo wdzieczna.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka