opis pokoju prosze pomozcie!!!!:(

Temat przeniesiony do archwium.
Mam ogromna prosbe do was. Musze napisac prace na francuski MOJ POKOJ (opis ale jakis prosty bez kolorow tylko musza byc przyimki miejsca)
francuskiego ucze sie od wrzesnia (1 godzina lekcyjna w tygodniu) i nauczycielka juz cos takiego nam daje.. nie mam pojecia jak sie za to zabrac, blagam pomozcie (zbliza sie koniec 1 semstru, mam dobre oceny ze sprawdzianow i nie chce sobie popsuc tym opisem :(
Jakby ktos mogł cos takiego przetlumaczyc:
Mój pokój jest duzy.Na lewo od drzwi stoi
biurko z komputerem, powyzej na scianie wisi
obraz i kalendarz. W rogu stoi duze łozko,
a obok szafka na ktorej znajduje sie wieza.
Na ścianie wiszą plakaty. Na przeciwko okna
stoi szafa. Po prawej od wejscia stoi klatka z
chomikiem. Na srodku lezy dyan, a nad nim wisi
lampa.
Ma chambre est grande. à gauche d'une porte il y a un bureau avec l'ordinateur. Sur un mur il y a une image et un calendier. Dans l'angle d'une pièce il y a un grand lit, à côté il y a une petite armoire quand il est une chaîne hi-fi. Sur le mur il y a les affiches. En face d'une fenêtre il y a une armoire. à droite de l'entrée il y a une cage avec un hamster. Au centre il y a un tapis et au-dessus de lui il y a une lampe(?)
juz pozno ale moze bedzie ok;)
Dzieki wielkie :* to mam na poniedzialek wiec OK :). A i chcialabym zaznaczyc ze uzyje tego w liceum we Włocławku (LZK)
czy ktoś napisze mi opis pokoju??
Mój pokuj jest mały ma pomarańczowe ściany. Na prawo od drzwi jest łużko a na lewo biurka, na nim komputer. Na środku pokoju jest stolik i dwa fotele.Pomiędzy fotelami a ścianą jest szfa. Obok szafy stolik na nim telewizor. NIECH MI KTOŚ POMOŻE
Aniu, chetnie bym Ci to napisala, ale uwierz mi ze to jest najprostsza rzeczy we francuskim, i jednoczesnie przydatnych, wiec musisz zacząć sama układac mini opisy. I jestem pewna że wiele osób z miłą chęcią Ci to sprawdzi,wytlumaczy bledy ale mało kto będzie chciał to napisać, chociażby dla zasady.
Żebyś chociaż sama w słowniku wyrazy posprawdzała! Żebyś błędów narobiła! Niestety najlepiej jest nic nie robic tylko prosic i prosic zero wysilku ze swojej strony!
czy ktoś może mi napisać czy ten opis pokoju jest poprawny??rnMa chambre est petite. Le mur dons ma chambre sont orange. Le plafon est blance. Le plancher est brun. à gouche de la porte est un bureau.sur la bureau est ardinater. à côte de un bureau est unearmoire. au milieu de ma chambre est la table. à côte de la table est fauteuil.
potrzebuje na jutro opis pokoju wiec prosze o pomoc ma byc on po francusku hehe i moze byc byle co w nim tylko zeby to byl dziewczecy pokoj a tak to moze byc byle co prosze o pomoc!!! :(
Ma chambre est petite, ses murs sont oranges. Le plafond est blanc, le plancher brun. Sur le côté gauche de la porte, il y a un bureau sur lequel se trouve un ordinateur. A côté du bureau il y a une armoire. Au centre de la chambre, il y a la table et le fauteuil à ses côtés.
Dzięki, też skorzystałam.Oczywiście nie przepisałam żywcem.Napisałam własny opis i jeszcze dzisiaj będzie sprawdzany przez moją nauczycielkę francuskiego. Zaczęłam francuski w tym roku ale jakoś mi idzie.Tylko czytanie po francusku jest dość śmieszne jak dla mnie.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Ogłoszenia

 »

Pomoc językowa