PILNE! FAJNA NAZWA DLA RESTAURACJI!!

Temat przeniesiony do archwium.
Witam, szukam fajnej nazwy dla restauracji. Czegoś związanego ze słońcem, gwiazami, niebem itd, krótka łatwa do pzreczytania dla Polaków. Mam już 2 lokale jeden to "3 sońca", drógi "Zaćmienie" fajnie jakby trzebi kojarzył sie z poprzednimi. Czekam na propozycje! Pozdrawiam
zenit, tarcza sloneczna, droga mleczna ( dla baru...:), plejada, konstelacja, czerwony karzeł, itp itd, a jakiego typu jedzonko? to troche wplywa na wybor nazwy
moze to byc: poswiata, zachod/wschod slonca, zorza, kalejdoskop , dziura ozonowa, blysk, restauracja skompana w promieniach, ksiezycowa przystan, gwiazdozbior, sputnik, galaktyka , plama sloneczna, pelnia, kometa, meteor czy jeszcze cos innego. ciekawe czy jest ktos w stanie wymyslec cos glupszego?? :P :D

kiedy oglosisz wyniki?
Dziekuje za odpowiedź!

No więc problem polega że ta nazwa miał być w języku francuskim:) dlatego pisałam, że fajnie by było gdyby słowo było łatwe do przeczytania i ymówienia, jak np "la lune" = księżyc, niestety ta nazwa sie nie spodobała:( wiec szukam czegoś innego:) podobało mi się powiedzenia na ziemi jak w niebie (sur la terre ..) ale za długie:) czekam na coś, obiecuje że jeżeli jakaś decyzja zostanie podjęta, dam znać:) Pozdrawiam
Consultez le site :
http://www.cc-pays-de-gex.fr/assoc/aorion/lexique/lexique.html

Vous y trouverez toute une liste de termes employés en astronomie.
A priori, le nom "le crépuscule" semble approprié, surtout si l'établissement fonctionne le soir.

Cela ne devrait pas être trop difficile à prononcer et il y a un lien certain entre "soleil" , "éclipse" et "crépuscule".
Merci beacoup :)
a może jutrzenka ?
Temat przeniesiony do archwium.