Tłumaczenie-restauracja nie usuwajcie

Temat przeniesiony do archwium.
Nie ukrywam ze mam problem z francem. A po drugie jestem w klasie maturalnej i nie chce siedzieć nad słownikami skoro mogę poświecić ten czas na chemie która zdaje dlatego prosze o pomoc w tłumaczeniu
L'entre
G: Que j'ai faim ! Il est sympa ce resto, mais je ne comprends pa le menu.
M: Si tu veux, je t'explique: en entree, on a le choix entre une soipe aux berreraves et une soupe la toamate
G: Qu est ce que tu me conseilles?
M: Il faut que tu goutes la soupe aux betteraves c'est delicieux
G: Oui mais je n'aime pas trop les betteraves
m: Tu sais c est une specialite polonaise tu en prendras u peu d'accord?

Le plat principal
S:Julia gu'est ce que c'est le bigos?? C est bon?
J: C'est un plat avec beaucoup de chou et des morceaux de viande. Il ressemble a la choucroute alsacienne. Vous voulez que j'en commande pour vous?
V: Non pas pour moi, merci je ne veux pas de chou j'aimeras que tu commandes quelques pierogi
s: Pour moi aussi s'il te plait
J: Dommage je suis decue que vous ne qoutiez pas ce plat typique
V; mais il me semble que les pierogi sont aussi une specialite polonaise non?
J: Je ne sais pas si c'est polonais russe ou ukrainien
Le Dessert

G:Quel dessert tu as choisi?
O: De la charlotte aux pomes Et toi ?
G: moi je ne sais pas encore marek veut que je prenne du gateau au pavot et tomek propose que je choisisse du gateau au fromage blanc
O: Tu peux les gouter tous les deux.
proszę o pomoc
sprobuje pomoc, nie mam jednak polskiej klawiatury, z gory zatem przepraszam, za brak polskich literek.

G: ale jestem glodny(a)! Ta restauracja jest sympatyczna, ale nie rozumiem menu (karty dan).
M: Jesli chcesz to Ci wytlumacze: jesli chodzi o przystawki to mamy do wyboru zupe z buraczkow czerwonych i zupe pomidorowa.
G: A Ty co mi polecasz (doradzasz)?
M: Musisz sprobowac zupe buraczkowa, to bardzo smaczne.
G: Tak, ale nie lubie zbytnio buraczkow.
M: wiesz, to spacjalnosc polska wiec sprobuj chociaz troche, zgoda?

Danie glowne
S: Julio, co to jest bigos? to dobre?
J: to danie z duza iloscia kapusty i kawalkow miesa. Przypomina bigos alzacki. Chcecie, abym zamowila go dla WAS?
V: Nie, nie dla mnie. dziekuje, nie chce kapusty. Chcialbym/chcialabym, abys zamowila dla mnie jakies pierogi.
S: Dla mnie tez, poprosze.
j: Szkoda,jestem zawiedziona, ze nie sprobujecie tego typowego dania.
V: ale wydaje mi sie, ze pierogi tez sa spacjalnoscia polska, nie?
J: nie wiem czy to polskie czy ukrainskie.

Deser
G: Jaki deser wybrales/ wybralas
O: Szarlotke. ( jablkowa) : ale u nas wiadomo, ze szarlotka to jablkowa musi byc)
G: ja nie wiem jescze, Marek chce, abym wziela / wzial troche makowca (dokladnie ciasto z makiem) a tomek proponuje, abym wziela/ wzial troche sernika (dokladnie ciasto z bialym serem).
O: mozesz sprobowac oba.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Życie, praca, nauka