Wymowa francuskich nazwisk, słów - pomocy :)))

Temat przeniesiony do archwium.
Jutro mam maturę ustną z polskiego i przedstawiam temat o impresjoniźmie.. Nigdy nie uczyłem się francuskiego i mam problem z wymową kilku nazwisk. Jeśli ktoś mógłby mi napisać jak wymawiać to naprawdę będę wdzięczny. A oto nazwiska:

Auguste Renoir
Gustave Caillebotte
Paul Cezanne
Edgar Degas
Paul Gauguin
Edouard Manet
Georges Seurat
Alfred Sisley
Henri de Toulouse-Lautrec
Courbet
Cherles Gleyre
Suisse

i jeszcze kilka nazw:
cafe guerbois
Grande Rue de Batignolles

Pozdrawiam!
>Auguste Renoir--- Og(u)st R(e)nłar
>Gustave Caillebotte---G(u)staw Kajbot
>Paul Cezanne--- Pol Sezan
>Edgar Degas--- Edgar D(e)ga
>Paul Gauguin---Pol Gogę
>Edouard Manet---Edłar Mane
>Georges Seurat--- Żorż S(e)ra
>Alfred Sisley---Alfre Sisli
>Henri de Toulouse-Lautrec---Ąri d(e) Tuluz Lotrek
>Courbet---Kurbe
>Cherles Gleyre---Szarl Glejr(?)( bo podejrzewam ze tu ma byc ChArles)
>Suisse--- Słis
>
>i jeszcze kilka nazw:
>cafe guerbois--- Kafe gerbła
>Grande Rue de Batignolles--- Grąd r(u) d(e) batińiol


napisalam "u" w nawiasie bo trzeba je wymawiac jak "i" ale ukladajac usta wlasnie jak do "u"

"e" w nawiasie oznacza ulozenie ust jak do "u" ale wymawiajac "e"

powodzenia:)
Hejka!Mam pytanko:jak się wymawia słówko "Bonheur"-szczęście po francusku bo nigdzie nie mogę znaleźć a potrzebuję do maturki:(pozdrawiam i proszę o odpowiedź:)
Dziękuję ślicznie :*** Jestem Twoim dłużnikiem bo bym się chyba skompromitował bez pomocy :P Jutro maturka i już się troszkę stresuję :)) Ale mam nadzieję , że jakoś sobie poradzę.. A temat naprawdę bardzo ciekawy według mnie :)) Polecam każdemu przyszłemu maturzyście ;) Pozdrawiam!

PS. chciałbym się nauczyć francuskiego kiedyś i na pewno coś zrobię w tym kierunku :P
dosc blisko polskiemu zapisowi: [bonyr] - choc oczywiscie dokladnie to to nie jest, bo literek takich brak..
E, to ja wolę wg takiej konwencji, jaką zaproponowała nitka09 z e w nawiasie oznaczającym e wymawiane z ustami ułożonymi jak do polskiego "u"
- bon(e)r
dzieki bardzo za pomoc:)Nigdzie nie mogłam znaleść tego słowa:)Pozdrawiam:)
mam ten sam temacik na maturkę :) tylko ja znowu nie wiem jak się wymawia Louis Leroy,tak samo czy coś się zmienia? jakby mógł mi ktoś pomóc, byłabym bardzo wdzięczna :)
Louis Leroy = Lui L(e)rua
a zeby Ci było łatwie : Louis Leroy = Lui Lyrła
dzięx :) oczywiście bez waszej pomocy powiedziałabym całkiem odwrotnie hehe jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia