Szybka nauka

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie,
mam pewne pytanie. Mianowicie, jaki jest wg Was najlepszy sposób by samemu szybko nauczyć się francuskiego? W moim przypadku sprawa wygląda tak, że chciałabym jak najszybciej zdobyć zdolność komunikacji. Gramatyka jest sprawą drugorzędną. Przy okazji, mam obecnie sporo czasu, bo zaczęłam już wakacje :) Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Polecam Ci tę stronę, znajdziesz na niej (między innymi) wiele wskazówek jak uczyć się języków, są tam też różne techniki itp. ;)

http://effectivelanguagelearning.blogspot.com/
Samemu nie da się nauczyć francuskiego od zera. Niemożliwe jest również porozumiewanie się bez znajomości gramatyki.
Nie mówię tu oczywiście o kompletnym braku znajomości gramatyki. Ważne jest jednak dla mnie, żeby się "dogadać", nawet na zasadzie "Kali jeść, Kali pić". Poza tym nie widzę powodu, żeby się miało nie dać - jeśli inne języki się da. Mam możliwość rozmawiać przez internet z francuskojęzycznymi, więc to nie tak że z samej książki chcę się nauczyć. (Ponadto mam jakieś podstawy, ponieważ kiedyś się uczyłam tego języka).
Ddomi - dziękuję, zaraz przejrzę tę stronę ;)
oj akurat francuski dla mnie jest takim językiem, którego ciężko mi było się nauczyć samej. W przypadku francuskiego lepiej zapisać na kurs, teraz się wybieram do Paryża na taki kurs z Glossą. Byłam z nimi na innych i wiem, że bardzo szybko można przyswoić język. Może pomyśl też o kursie językowym?

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia