Nauka francuskiego dla zupełnie początkujących

Temat przeniesiony do archwium.
31-40 z 40
| następna
Z filmów bardzo przyjemnie ogląda się choćby komedię Taxi,chyba początkujący po obejrzeniu jej najpierw po polsku może mieć niezłą frajdę oglądając ją potem 2 raz po francusku.To mogę polecić.
2 lata temu ogladalam bardzo fajny film/serial, skladajacy sie z 6-8 odcinkow, nie pamietam za bardzo. Nazywal sie 'L'ete rouge'. Pamietam, ze tam bardzo ladnie mowili po francusku.
A wiesz może gdzie można poszukać informacji o aktualnych popularnych francuskich programach telewizyjnych?
Właśnie znalazła coś takiego http://www.tv5.org/TV5Site/enseigner-apprendre-francais/accueil_apprendre.php
Może się komuś przyda.
Ok, w takim razie nie do końca zrozumiałam o co ci chodziło.Ale do czytania ten czas literacki się przydaje więc trudno uczyć się tylko jednego z nich.A subjonctive od samych podstaw? No nie wiem, mnie uczono po czasach złożonych ale może i można od samego początku.Problemy Polaków z tą konstrukcją są i tak na ogół podobne i takie same jak w hiszpańskim i chyba niezależne od tego w którym momencie się zacznie tego uczyć.
Witam
Przepraszam będzie dosadnie.
Kompletną bzdurą jest nauka czasu passe simple na poczatku, ten czas wprowadza się dopiero na poziomach zaawansowanych, badz średniozaawansowanych. Jest to czas literacki i spotyka sie go w ksiazkach i niektorych artykułach...

Pozdrawiam

biquette
To tylko dowodzi,że nasza nauczycielka uczyła nas chaotycznie.W niektórych książkach jest on wprowadzony na początku z resztą czasów prostych.Ale np. 1 części Cafe Creme które mnie jako podręcznik przypadło do gustu już go nie ma.
Dzieki wszystkim za tak szerokie i wszechstronne opinie :) Mysle ze spróbuję wszystkiego po trochu :) Wpadłam jeszce na jeden pomysł, oprócz tych kursów multimedialnych, podreczników itp chyba znajde u siebie jakąś studentkę, lub studenta i umówie sie na godzinke dwie w tygodniu. Myśle, że to na poczatku wystarczy dla rozwiania bieżących wątpliwości związanych z nauką a jest to mniej zobowiazujące na początek niż np roczny kurs. Pozdrawiam
Z całego serca polecam 'Pas de probleme' - poziom podstawowy. Po trzech tygodniach samodzielnej nauki radziłam sobie całkiem nieźle we Francji. Dopóki go nie znalazłam, miotałam się bardzo i zupełnie nie wiedziałam, jak zacząć kontakt z zupełnie obcym mi językiem. Dla mnie to objawienie ;)
www.livemocha.com
Można tam uczyć się nie tylko francuskiego, ale i angielskiego, niemieckiego, włoskiego. Jedynym minusem że jest napisana po angielsku.
Temat przeniesiony do archwium.
31-40 z 40
| następna

« 

Pomoc językowa - tłumaczenia

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie