Jak sie uczycie francuskiego?

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich!
mam do Was male pytanie. Czy ktos z Was uczy sie jezyka francuskiego na podstawie tekstow piosenek albo filmow lub podcastow francuskich? jesli tak to prosze Was abyscie mi napisali na przyklad :

-czy to Was bardziej motywuje do nauki tego jezyka,niz czesto nudne lekcje francuskiego w szkole?

-czy to jest Wasza jedyna forma nauki tego jezyka czy np. macie francuski takze w szkole ,a to jest mily"dodatek"

- w jaki sposob teksty piosenek pozwalaja Wam na nauke tego jezyka ,np. czy jest to bardzej wzbogacenie slownictwa ,czy moze poznajecie w ten sposob gramatyke,albo pomaga Wam to w wymowie?

- w jaki sposob uczycie sie jezyka sluchajac podcastow i filmow? czy przesluchjecie ich kilka razy ,czy wylapujecie z nich tylko pare slowek czy moze staracie sie pisac cale zdania,czy to co slyszycie zapisujecie fonetycznie tak jak slyszycie po polsku czy moze probujecie pisac poprawnie po francusku?

za wszelkie sugestie na temat takiej formy nauki baaardzo Wam z gory dziekuje i moze macie jeszcze jakies inne ciekawe spostrzezenia na temat tego typu nauki.

pozdrawiam
Nooo, ja się uczę francuskiego, bo po prostu go kocham!!!:) Mam ten język w szkole (niestety, w wymiarze tylko dwóch godzin, bo grupa się nie zebrała...:(, ale na szczęście moja sorka robi pozalekcyjne kółko z francuskiego:D) Chodzę też prywatnie do mojej pani z gimnazjum:) W domu mam cały pokój w książkach do francuskiego, niedługo nie będę mogła tam wejść;p Słucham francuskojęzycznych piosenek, staram się najpierw zrozumieć, o co chodzi w utworze, nie zaglądając do jego tekstu, potem biorę słowa piosenki i sprawdzam:) Zapisuję nowe słówka, najczęściej ich francuskimi synonimami(w czym pomocny jest Le Robert:)). Oglądam TV5 monde, filmy na tym programie, dzienniki, teleturnieje, co na serio pomaga osłuchać się z językiem, zwłaszcza, że mówią tam raczej szybko:) Czytam francuskojęzyczne gazety, róóóóóóóżne od "Le Monde" do "Okapi", ze słówkami robię tak samo, jak w przypadku piosenek:) Wciąż mówię po francusku, piszę coś w tym języku, używam go cały czas. Ostatnio nawet jak sorka na historii podawała notatkę, ja pisałam sobie po francusku:) Piszę też pamiętnik w tym ślicznym języku, co oprócz tej zalety, że szlifuję go sobie, ma jeszcze jedną- nikt, a zwłaszcza moja młodsza siostra, nie przeczyta moich sekretów;pp
o jak miło przeczytać, że ktoś kocha ten język:)ja też go uwieelbiam:)i naprawdę nie żałuję ani minuty poświęconej na naukę;)A sposoby jakie?No to piosenki, telewizja, różne teksty i w ogóle masa tego:)Ja mam dodatkowe lekcje i masę zapału, który od 3 lat nie gaśnie:)Ja podobnie piszę coś co chwile po francusku i gdy mogę to sobie mówię;)A okazji jest wiele;)
Życzę miłej nauki;)
Pozdrawiam;)
Heh, w moim przypadku to już uzależnienie, ale pozytywne:)) Do sposobów nauki francuskiego polecam jeszcze, jeżeli ktoś ma możliwość, wyjazd do Francji. To naprawdę działa, przekonałam się o tym na własnej skórze-w zeszłym roku, w maju byłam z mamą i siostrą przez tydzień w Paryżu, mieszkałyśmy u takiej Francuzki i byłam tłumaczką:) Z Maryse(bo tak m na imię babka, która nas gościła) kontakt utrzymuję cały czas i fajnie się nam gada:))
juju111 tu są zebrane podstawowe zasady nauki języka:
http://www.wloski.ang.pl/studia_podyplomowe_dla_tlumaczy_25691.html
dzieki inf za checi ,ale nie o to mi chodzilo. ja nie szukam informacji jak ja mam sie uczyc ,lecz zbieram informacje potrzebne mi do mojej pracy na temat nauki francuskiego na podstawie tekstow piosenek ,podcastow i filmow.
przede wszystkim nie szukam universalnych metod nauki ,ale interesuja mnie raczej pojedyncze osoby i ich motywacje do nauki wlsnie przez powyzsze zrodla. chcialabym wiedziec dlaczego wlasnie dana osoba wybrala nauke na podstawie np. tekstow piosenek itp. ,a nie woli studiowac ksiazki do gramatyki,ktore sluza jej raczej jako dodatek itp.
interesuje mnie kazdy szczegol,kazda technika zwiazana z nauka przez teksty piosenek ,podcasty i filmy.
interesuja mnie spostrzezenia kazdego z was dotyczace korzysci ,ale takze limitow jakie napotykacie w nauce jezyka uzywajac powyzszych zrodel.

dziekuje wszystkich ,ktorzy juz opowiedzieli troche o swojej nauce francuskiego i czekam na dalsze doswiadczenia i spostrzezenia.

pozdrawiam
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Brak wkładu własnego

 »

Życie, praca, nauka