własna metoda nauki

Temat przeniesiony do archwium.
Witam użytkowników.

Francuskiego uczę się w szkole (1 klasa liceum) i na zajęciach dodatkowych (dopiero kilka lekcji). I pomyślałem nad taką metodą samodzielnej nauki języka:
Wpierw nauka zasad gramatycznych na własną rękę, a następnie coraz obszerniejsze przyswajanie słówek, podparte jakimiś lekturami.
Co sądzicie o takiej metodzie, czy może to dać dobre efekty, bez ponoszenia większych kosztów na naukę?
Hej! Co prawda francuskiegonie znam, ale hiszpańskiego zaczynałam się uczyć właśnie w taki sposób i nieźle mi poszło. Znając gramatykę, konstrukcje zdań już tylko krok do pełnego sukcesu (jednak bardzo duży krok, w końcu słówek jest tysiące). Słuchaj radia francuskiego i piosenek francuskich, oglądaj telewizję francuską ( tu masz fajny link do stronki z różnymi kanałami http://www.fomny.com/France-tv.php nawet jak na początku nic nie będziesz rozumiał to z czasem zaczniesz wyłapywać o co chodzi :)) gadaj przez msn z Francuzami,myśl po francusku i....najważniejsze NIE PODDAWAJ SIę!!!!!! :) Powodzenia
Wydaje mi sie, ze nauka regul gramatycznych i slowek w odizolowaniu od kontekstu nie ma sensu. Moze i bedziesz potrafil rozwiazac cwiczenie gramatyczne i podac znaczenie mnostwa slowek, ale Twoje wypowiedzi beda kalka z polskiego, byc moze poprawne gramatycznie, ale nie takie, jakie mozna uslyszec z ust rodowitego Francuza. Najlepiej uczyc sie jezyka ogladajac telewizje i czytajac. Przegladaj sobie zagadnienia gramatyczne, ale ich uzycie oraz slownictwo poznawaj czytajac, najlepiej ksiazki, ktore juz znasz.
Wydaje mi sie, ze nauka regul gramatycznych i slowek w odizolowaniu od kontekstu nie ma sensu. Moze i bedziesz potrafil rozwiazac cwiczenie gramatyczne i podac znaczenie mnostwa slowek, ale Twoje wypowiedzi beda kalka z polskiego, byc moze poprawne gramatycznie, ale nie takie, jakie mozna uslyszec z ust rodowitego Francuza. Najlepiej uczyc sie jezyka ogladajac telewizje i czytajac. Przegladaj sobie zagadnienia gramatyczne, ale ich uzycie oraz slownictwo poznawaj czytajac, najlepiej ksiazki, ktore juz znasz.
Wydaje mi sie, ze nauka regul gramatycznych i slowek w odizolowaniu od kontekstu nie ma sensu. Moze i bedziesz potrafil rozwiazac cwiczenie gramatyczne i podac znaczenie mnostwa slowek, ale Twoje wypowiedzi beda kalka z polskiego, byc moze poprawne gramatycznie, ale nie takie, jakie mozna uslyszec z ust rodowitego Francuza. Najlepiej uczyc sie jezyka ogladajac telewizje i czytajac. Przegladaj sobie zagadnienia gramatyczne, ale ich uzycie oraz slownictwo poznawaj czytajac, najlepiej ksiazki, ktore juz znasz.
Wydaje mi sie, ze nauka regul gramatycznych i slowek w odizolowaniu od kontekstu nie ma sensu. Moze i bedziesz potrafil rozwiazac cwiczenie gramatyczne i podac znaczenie mnostwa slowek, ale Twoje wypowiedzi beda kalka z polskiego, byc moze poprawne gramatycznie, ale nie takie, jakie mozna uslyszec z ust rodowitego Francuza. Najlepiej uczyc sie jezyka ogladajac telewizje i czytajac. Przegladaj sobie zagadnienia gramatyczne, ale ich uzycie oraz slownictwo poznawaj czytajac, najlepiej ksiazki, ktore juz znasz.
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Pomoc językowa

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia