Wasze języki...

Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 108
wow........................
wiem, widzialem Twoje wpisy tu i owdzie, gdzie juz to mowiles.
pytam grzecznie w jakim stopniu je zna.
Najtrudniej nauczyć sie do 10 a później juz wszystkie idą łatwiej
W takim razie przepraszam
wow biegle tyle jezyków, biegle czyli jak na CPE w angielskim.

Szacunek jak to młodzież mawia.
Tak
A jak sie takiego fenomenu dokonuje, o ile mozna wiedziec? Nauka jezyka obcego to bardzo trudny, zmudny i dlugotrwaly proces. A jak wyglada Twoj sposob na nauke? Ksiazki, programy, kontakty z nativami, tudziez wyjazd do kraju w jakim ludzie mowia jezyka ktorego sie uczysz? Podzielisz sie sekretem? Opisz troche jak to bylo. Swoja droga, tez widzialam Twoje wpisy tu i owdzie, rzeczywiscie piszesz o ciekawych rzeczach, bardzo na temat, niemniej jednak pod wiekszoscia z nich korci mnie, aby zadac pytanie "dlaczego?". Na przyszlosc, moglbys rozwijac troszke bardziej swoje wypowiedzi? Mam nadzieje, ze nie tylko ja na tym skorzystam. Pozdrawiam
Profesor Andrzej Gawroński, znał 29 języków biegle a rozumial 140
Profesor Andrzej Gawroński, znał 29 języków biegle a rozumial 140
sprawdź swoje gg bo dostalaś odpowiedź
hejka

piszecie tu ile to tez znacie języków, czy moge zatem wykorzystac wasza wiedze i umiejętnosci, prosze przetłumaczcie mi takie hasełko na wszelakie wersje jezykowe jakie tylko znacie

"Bogu na chwałe, ludziom na pomoc" ( przy tłumaczeniu zaznaczcie o jaki język chodzi;)
ja sie wywiedzialem ze po serbsko-chorwacku to bedzie
Slava Bogu, sloboda narodu

hehe
czy możesz mi powiedzieć gdzie uczysz się indonezyjskiego? Szukałam materiałów do nauki ale...jest z tym problem. Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej. Pozdrawiam

Kinga
Hej, no wlasnie indonezyjskiego ucze sie z najlepszego na swiecie aterialu-kolega Indonezyjczyk mnie uczy:):):) Ale powiem wam, ze ten jezyk jest banalnie prosty, mowi sie bezokolicznikami praktycznie w kazdym czasie, poza tym chyba nie potrzeba zadnego specjalnego akcentu:)
Ale ja tak tylko podstawy chce zlapac, bede sie jeszcze uczyc ze dwa miesiace przez wakacje, a pozniej wracam do niemieckiego, bo w sumie to jest moim celem ostatnio-POWTORZYC niemiecki.
Pozdrawiam
angielski, hiszpański średniozaawansowany, portugalski ponad średniozaawansowany, niemiecki podstawy, eh :)
boze! a nie jeden a porzadnie a potem nastepny? Nauka poza krajem w ktorym sie uzywa dany jezyk jest bardzo trudna wiec lepiej pare lat popracowac nad jednym a potem na poziomie juz bardzo zaawansowanym zajac sie nastepnym.
....potem poprawiam takie teksty po pseudotlumaczach angielskiego po anglistyce niby a nikt nie rozumie o co im chodzi jak cos napisza.
A dlaczego tak mowisz? Przeciez jezykow nie trzeba znac super-perfekcyjnie wszystkich.
to chyba dosc osobiste jest. ja tez uwazam ze zle jest znac wszystkiego po trochu. ja cos robic to porzadnie.
no w sumie masz racje bo niby nie...cos w tym w zasadzie jest. Ale jakos osobiscie chyba.... lubie robic rzeczy raz a dobrze a potem brac sie za kolejne.
RitaSkita aby określić jaka jest najlepsza metoda indywidualna dla danej osoby trzeba znać SS , IR i YTI. A to czy ktoś może uczyć sie 3 czy 5 języków naraz ustala sie na podstawie IPJ. A to że „ ....potem poprawiam takie teksty po pseudotlumaczach angielskiego po anglistyce niby a nikt nie rozumie o co im chodzi jak cos napisza.” wynika że są przeważnie takie osoby uczone języków przez nauczycieli którzy pomylili sie zawodem. Uczą tylko tego że uczniowie nie potrafią samodzielnie opracować informacji.
mozliwe w sumie... ale tak patrzac na wiekszosc spoleczenstwa to nauka chocby jednego jezyka to nie lada wysilek a co dopiero wspominac o innych. W sumie nie poznalam zbyt wielu ludzi znajacych kilka jezykow bardzo bardzo biegle. Na palcach u reki ich policzyc i najczesciej byly to osoby w jakis sposob przemieszczajace zawodowe na pare lat lub rodzice mowili jednym jezykiem, w szkole inny a los rzucil i w inna strone.
Ale podsumowujac stwierdzam: nie wazny tak rezultat w sumie, wazna w ogole chec i sam proces nauki tez daje wiele;) Pozdrawiam
Ja osobiście uczę inne osoby 4 języków jednoczenie, angielskiego, hinduskiego, chińskiego i portugalskiego a to wszystko po to aby potrafimy w całym życiu odnaleźć sie na rynku pracy. A resztę języków zalecam aby uczyli sie dla siebie
Pozdrawiam
Samej Anglii tylko 5 % mówi zbliżonym do wzorca anglików. A jak trafisz na taką osobę to jestem ciekaw czy starczy mu cierpliwości aby kilka krotonie powtórzyć ten sam zwrot. Zycze owocnej nauki jezykow
moge tylko pogratulować i pozazdroscic wam wszystkim. ja nie bede pisac jakich jezykow sie ucze bo wstyd po waszych wypowiedziach, tylko zepsuje statystyki;) niemniej jednak checi sa, staram sie cos robic, rozwijac sie, niestety w pewnym wieku to i mozliwosci sa mniejsze. jednak podzielam zdanie kogos kto napisal ze dosc trudno uczyc sie jezyka obcego "na sucho'. mysle ze potrzebny jest kontakt z zywym jezykiem, poza granicami Polski. pozdrawiam wszytkich
inf. nie dodał że trzeba przy tej metodzie wyjechać 2-3 tygodnie zagraniczę po 2 miesiącach nauki
Choć to jest znikomy ulamek wiedzy jak nalezy uczyc jezykow to na poczatek starczy
http://www.marhan.pl/ARTICLES_Zostan_poliglota.html
http://www.jezykmp3.com.pl/jak_sie_uczyc.php
http://jezyki.nauka.pl/index.php/id=index/dept=38/cath=0
Oj Mog udało Ci sie wygonic mnie z tego forum
Inf. dyskutujesz sam ze sobą??
Przeciez mog i inf, to nicki należące do tej samej osoby!
Moze mozna ci jakosc pomoc?.... ale chyba nie na tym forum.
Ja jestem w klasie z DELF'em. Uczę się francuskiego 6 godzin tygodniow, 2 godziny angielskiego no i łacina. W przeszłości uczyłem się przez 10 lat, ale praktycznie nic nie umię, bo w tym czasie miałem 7 nauczycieli :/
Dodatkowo w szkole chodzę na kurs czeskiego... naprawde fajny język. Kurs mi sie za niedługo kończy....więc samemu cos zacznę. Najprawdopodobniej szwedzki, bo wybieram się w wakacje do Szwecji (troche też myślę o Skandynawsityce
) ALe warto byłoby nauczyć się jakiegoś innego języka romańskiego (włoski albo hiszpański). Podobno ucząc się francuskiego, te języki łatwiej "wchodzą"
Kiedyś myślałem o japońskim, nawet kupiłem kurs, ale stwierdziłem, że nie :DD
Może3 w przyszłości... ale na pewno nie najbliższej...:D
Nieważne, czy inf oraz mog to ta sama osoba, ważne, że rozwijają temat i podają ciekawe materiały. Ta ostatnia strona jest świetna, właśnie takie informacje chciałam zawsze znaleźć!:D
Temat przeniesiony do archwium.
61-90 z 108

 »

Kultura i obyczaje