Filmy z napisami

Temat przeniesiony do archwium.
Hej,
czy ktoś może mi polecić stronkę gdzie mogłabym znaleźć jakieś filmy po francusku? zależy mi żeby były tam napisy...niestety jeszcze słabo znam francuski. Obejrzałam już na youtube rozmaite bajki dla dzieci ( np. tchoupi et doudou- polecam początkującym, zabawne przygody dziwnego miśka, a co najważniejsze: mówią tam dość wyraźnie, że nawet ja początkująca uczennica rozumiałam :)

Szukałam na forum, ale jak był kiedyś podany jakiś link to aktualnie nie jest aktywny...

dziękuje :)
Wiesz co, ciężko jest z filmami i napisami po francusku ;/
Sama szukałam czegoś takiego i nic nie znalazłam niestety.
Czasami jak się upoluje wersję DVD w necie to można cudem znaleźć napisy, ale tak to cięęęężko.
Można zawsze oglądać coś po angielsku (bo pewnie znasz) z napisami francuskimi, ale to raczej mało pomaga w nauce.

Jedynie na oryginalnych DVD są napisy - chociaż czasem odbiegają trochę od tego co mówią aktorzy - no i w lecie widziałam w Paryżu takie DVD można dostać za 1-3 euro za film, bo są jakieś wyprzedaże, tak samo jak z książkami po 0.20 euro.
Jeśli dobrze zrozumiałam chcesz po prostu filmy francuskie bez dubbingu pol tylko z polskimi napisami?
ekino.tv - minus jest taki, że po 72 minutach megawideo mówi papa jeśli nie zapłacisz:/
Albo możesz szukać na francuskich googlach (ale koniecznie na francuskich, w polkojęzycznej wersji tego nie znajdziesz) czegoś takiego jak streaming. Tylko że to są filmy bez napisów, chyba że to film anglojęzyczny. Najlepiej szukać konkretnych filmów, kiedyś jak szukałam L'heure zero trafiłam na jakąś stronę, gdzie było tego pełno, może potem poszukam i tu wrzucę.
Poza tym na TV5 Monde praktycznie wszystkie filmy i większość seriali ma napisy francuskie w telegazecie (a poza tym seriale z Quebecu zawsze mają napisy "automatycznie", bez telegazety).
na torrentach jest pełno, ale to raczej trzeba wpisać konkretny tytuł
No właśnie...też widziałam dużo DVD po 1,5 euro we Francji...i wiem, że były z napisami.Ale wtedy byłam 'obrażona i niechętna' do nauki języka francuskiego...ale niestety angielski we Francji to...;D wszyscy na forum wiedzą.
Obecnie jestem w PL i nie mam francuskich kanałów żeby nawet włączyć telegazetę...Pozostały mi torrenty i dalsze poszukiwania...
Od wczoraj oglądam na you tube 'Nos Annees Pension' 5/10 rozumiem...ale mam nadzieję, że mi to coś da:)

jakby ktoś gdzieś widział filmy z napisami to proszę o wrzucenie na forum:)

merci :)
No na torrentach jest sporo filmów, ale bez napisów francuskich.
Jak w TV nie masz, to zostaje net.
Możesz zawsze spróbować na początku oglądać takie "prostsze" filmy np. Le Petit Nicolas, żeby powoli powoli oswajać się z językiem.
"Nos annees pension" - to trochę trudne jest i gadają byle jak, więc na razie odpuść.
Quebeckie seriale też odradzam, jeszcze nauczysz się ich koślawej wymowy vraiMENT i będziesz tak mowić;p

Jest jeszcze jeden sposób. Nie jest idealny, ale też zawsze coś daje :P
Np. serial "Chirurdzy" ściągasz z torrenta w wersji angielskiej, oglądasz z napisami polskimi albo z lektorem - kto co woli - napisy bardziej wierne.
Później sciągasz ten sam odcinek z francuskim dubbingiem i oglądasz ponownie.
Trochę nudne, ale jak byłam we Francji i leciały powtórki u nich "Chirurgów" to dużo się nowych słów nauczyłam i konstrukcji.
Wybierasz swój ulubiony serial i oglądasz, zawsze to coś da:)
No niestety napisów francuskich jest jak na lekarstwo, więc trzeba sobie radzić.
Dobrym pomysłem są też piosenki słuchane z tekstem, ale wiadomo - film lepszy.
Hej! Ja często oglądam najpierw film z polskim lektorem żeby wiedzieć o co w nim chodzi a potem oglądam go jeszcze raz po francusku. Na początku ciężko mi było cokolwiek zrozumieć ale z czasem było coraz lepiej. Teraz to już potrafię kilka zdań pod rząd zrozumieć w całości :) A ilu przekleństw się nauczyłam xD
Oj, chyba faktycznie przystopuje z Nos Anness Penssion :) Wczoraj tylko sie wkurzałam, że mało co rozumiem...Ktoś coś mówi, ktoś mlaska na stołówce, ktoś kopie piłkę. A ta młodzież...Jakoś jak mówią ich nauczyciele to dość rozumiem, ale jak jakiś z chłopców- barytonów się odezwie... :D :) łoj matko...:P
Dziś zacznę Nicolasa :) Jak ja mogłam o tym nie pomyśleć :)
dzięki:*
Dziękuję:) Obejrzałam "Mikołajka" bez napisów :) Faktycznie mówią tam dość wolno i czysto :)Zakochałam się w tym filmie, i w tych chlopcach, jakie oni mają pomysły :) haha
Czy mogłabym prosić o jakieś podobne tytuły filmów, których stopień trudności jest zbliżony do 'Mikołajka"? Nie interesuję się kinem więc nawet nie mam pojęcia jakie filmy francuskojęzyczne byłyby dla mnie odpowiednie.
Dziękuję raz jeszcze:)
PODOBNO TO ŁATWIEJSZE SĄ ;) (ja nie oglądalam) no i pewnie ciekawe:


Baxter
Mes meilleurs copains
Asterix i te jego części
L'anne dernier au Marienbad
Le diner de cons
Mauvais Esprit,
Ripoux contre Ripoux
Opération Corned-beef,
Les Bronzés font du ski
Les Bronzés 3
Taxi - wszystkie odcinki
Trafic d`influences
Prete-moi ta main
Mon meilleur ami
La doublure
Je prefere qu'on reste amis
Avant qu'il ne soit trop tard
Nos enfants cheris
St jacques, la mecque
L'extra-terrestre
Le placard
Les fugitifs
La chevre

Jest jescze "L'auberge espagnole" i "Les poupees russes" - ale tam to 3 językowo gadają i niedużo francuskiego jest, ale można obejrzeć;)
jak ja sobie przypomnę moje początki z Nos annees pension to...ciężko.. ;)
Dzieki ogromne za podane tytuly :)
Bede miala repertuar na caly rok ;)

merci
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka