olimpiada j.francuskiego

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 69
poprzednia |
witam.
niedawno dowiedziałam się, o zakwalifikowaniu mnie na drugi etap olimpiady z j.francuskiego. czy ktoś mógłby mi udzielić informacji o tym etapie, tzn.jaki jest poziom trudności,czego nalezy się spodziewać,jak się uczyć, na co zwrócić uwagę przy nauce?
z góry dziękuję
pozdrawiam
.yas.
Poziom trudności oceniany jest jako egzamin wstepny na romanistyke. W rzeczywistości nowościa w porównaniu do I etapu jest tam comprehension orale: tekst średnio-trudny czytany przez członka komisji i trudniejsze zadania gramatyczne, które opierają się w sumie o znajomość idiomów. Reszta jest podobna do I etapu. Powodzenia:)
ale podobna do wersji a czy b? bylem rok temu i etap 1 a 2 to niebo a ziemia. różnica ogromna.
Rzeczywiście zapomniałam ze nie mam porównania z wersja a, a nie wszyscy przeciez pisza wersję b:) Jesli kogos wprowadziłam w błąd to przepraszam.
Wciąż życze powodzenia tym którzy się przygotowywyja do drugiego etapu. Wiem jaki był 1b i nie wyobrażam sobie jaki może być 2. Był dużo trudniejszy niż zeszłoroczny 2 etap.
O kurcze. W zeszłym roku 2 etap był dla mnie zabójczy, ale w tym roku 1a był dużo prostszy niż rok temu. To jade na 2 tylko dla rozrywki. Nawet sie nic nie ucze, nie mam szans. A od ilu % przyjmowali, bo ja nie wiem w końcu czy jestem w 2, ale mam troche ponad 70 z 1a. W zeszłym roku chyba przyjmowali od 66%. A w tym?
Heja! Ja też się dostałam na drugi etap do Gdańska. W tamtym roku też byłam i naprawdę różnica między tymi dwoma poziomami jest OGROMNA. Też nie daje sobie szczególnie dużych szans, zwłaszcza, że dostałam się jednym punktem. :) Podobno 66% trzeba było mieć (tak mi się wydaje). POzdr :*
Ciekawe jak to będzie. Ja jade do Sosnowca pojutrze, ale się nic nie uczyłem, więc jadę dla rozrywki;) Jest tu jeszcze ktoś kto jedzie do Sosnowca? I w ogóle powiedzcie coś, bo to francuskie forum jest strasznie drętwe!
jutro na sosnowiec..
Witam!! Ja dziś byłam w Sosnowcu :-) Ciekawa jestem jak się czujecie po tym etapie?
tak sobie - słowka troche ciezkie ale słuchanka bardzo ok
Ten gość w Sosnowcu dziwnie czytał. Zatrzymywał się ciągle i nie zawsze w odpowiednich momentach:) Większość słownictwa jak zawsze na 2 etapie dla mnie nieznana. Czy w ogóle ktoś kto nie jest w klasie dwujęzycznej przechodzi czasem dalej? Mam wrażenie, że ta olimpiada jest tylko dla dwujęzycznych.
Hej!
Orientujesz się może, czy ten II etap Olimpiady, który odbywał się dzisiaj, to jest rejonowy, czy wojewódzki?
Ja takich różnic nie wychwytuję. Był to etap okręgowy i w Sosnowcu pisał cały śląsk plus opolskie. Więc jest to trochę więcej niż województwo. Ale ja tam nie wiem
No jak dla mnie, to słuchanie było również OK. Wypracowanie też mi się fajnie pisało, bo właściwie wszystko można podciągnąć pod "cudowne odkrycie". Słówka też mnie pobiły... no i gramatyki nie jestem zbyt pewna (nie ma to jak postrzelać przyimki i/lub rodzajniki :-) Pozdrawiam wszystkich!!
W tym roku z 120 osób z klas dwujęzycznych bioracych udział w olimpiadzie do etapu II przeszło 6:)(źródło nieoficjalne, ale pewne) Nawet nie dali nam szansy spróbować, nie martwcie sie więc że dwujęzyczni was wytną..
nie usprawiedliwiajcie sie, bo powiem wam ze pewna osoba z klasy wcale nie z wykladowym fr przeszla IIetap. wszystko jets mozliwe!
Hmm... a wyniki o potencjalnym NIEzakwalifikowaniu się też są wysyłane??
Właśnie to napisałam. Wiekszość osób która przechodzi to osoby z klas ogólnych, wzglednie rozszerzonych:) a czasem to również dzieci dyplomatów, które słabo mówią po polsku. Choć nie twierdzę że to ostatnie to reguła. Mam duzy szacunek do tych którym sie udaje.
Nie ukrywam jednak że jest to niesprawiedliwe, że osóby z klas dwujęzycznych sa traktowane inaczej niz inni. Przeciez na przykład w klasach biologiczno-chemicznych nie ma innych wariantów pierwszego etapu z olimpiady z biologii niż dla klas ogólnych..Prawda? Ale co w zyciu jest sprawiedliwe..:)
na szczescie nie :)
Ja jestem właśnie z takiego ogólniaka z rozszerzonym francuskim.No i cóż mogę powiedzieć...do porozumienia nigdy nie dojdziemy, ale jak jest, to już petite ange wspomniała. Ja się pewnie nie dostanę,ale i tak jestem z siebie zadowolona :-). Przybyłam i zobaczyłam,2 do 1,bo tylko nie zwyciężyłam ;-P. Pozostaje mi życzyć powodzenia reszcie. Napiszcie jak wygląda ustny... bo te tematy, które widziałam są koszmarne :-/.
Zobacz sobie jak wygląda II etap z angielskiego. Tam jest kilka stron tematów i nie ma wyboru jak na francuskim, trzeba się nauczyć WSZYSTKIEGO! To jest dopiero koszmar. Osobiście uważam, że klasy dwujęzyczne powinny taki sam I etap pisać. Ja się cieszyłem, bo ten łatwiejszy test umiałem napisać, ale I etap dla mnie jest kosmiczny. Jednak ludzie z klas 2jęz reprezentują dużo wyższy poziom ode mnie i to oni powinni być w II, nie ja. Chociaż wydaje mi się, że na II etapie ludzie ze zwykłych szkół nie powinni mieć szans z dwujęzycznymi. A jak jest w praktyce, nie wiem.
Oczywiście II etap był kosmiczny, a nie I.
Vertigo, Petite Ange, otrzymaliście już wyniki?
No :-) ja się nie dostałam. Ale chyba mnie to bardziej cieszy niż martwi, bo tematyka części ustnej to dla mnie nasakra. Nie wyrobiłabym z tymi tematami w niecały miesiąc. Fakt, że miło by było jakbym się dostała, ale generalnie nie rozpaczam ;-). A jak Twoje wyniki??
tematy na ustny sa potworne! chyba tylko ludzie, ktorzy juz wczesniej sie przygotowywali maja jakies szanse. ja do nich nie naleze wiec powiem co najwyzej "bonjour" i "au revoir" :]
mam pytanko - sa juz wyniki?
u nas już tak, ale poczta polska nie jest zbyt godna zaufania, wię mogą być opóźnienia. jak się będzie przedłużać, to nauczyciel może zadzwonić do organizatorów i się dowiedziec bezpośrednio od nich. chyba... ;-)
czy ktos moglby mi przeslac olimpiade na email'a? a jesli nie to chociaz przepisze tu ze dwa zadania z etapu 1. tak tylko chcailbym sie rozeznac jaki poziom. pewnie nikomu sie nie bedzie chcialo, ale czekam...
Chętnie bym Ci przesłała, ale niestety nigdzie to nie jest udostępnione (a jak ktoś ma, to niech się podzieli :)). A konkretnych przykładów nie pamiętam. Tak więc dołączam się do apelu Salut'a :-)
:/ nie wiem co miało znaczyć to " 'a"... hehehe
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 69
poprzednia |

« 

Pomoc językowa

 »

Egzaminy