Nowa wersja serwisu Szlifuj swój francuski - uwagi

Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |
Wątek do zgłaszania wszelkich usterek/błędów/uwag w nowej odsłonie serwisu do francuskiego.
Witam.

To co zawsze uwielbialam na forach ang.pl, to fakt, ze na jednej stronie widoczne byly wszystkie kategorie oraz najnowsze posty w kazdej z nich. Wystarczylo, ze otworzylam jedna strone i widzialam, co sie dzieje na forum, gdzie sa nowe posty, bez koniecznosci wchodzenia do poszczegolnych dzialow. Nie wyborazam sobie klikania na kazdy dzial, aby sprawdzic czy ktos zalozyl jakis nowy watek, i to w 3 jezykach:( W takiej formie nie mam za bardzo ochoty odwiedzac forum, a robilam to zawsze kilka razy dziennie. Przynajmniej powinny byc pokazywane najnowsze watki.
fragolkaa: taki widok zostanie przywrócony możliwie szybko (prawdopodobnie spersonalizowany), ale teraz najważniejsze jest usunięcie pierwszych błędów po uruchomieniu
Uff, ulżyło mi ;) Też chciałem zgłosić taką uwagę.

Ale jest jeszcze coś. Nie wiem czy to tylko u mnie czy u wszystkich: ta malutka ikonka przy adresie... Zamiast ikonki z kolorami flagi Francji jest zielona ikonka z napisem 'ANG'.
Mnie rowniez ulzylo;)

U mnie rowniez pojawia sie ta zielona ikonka ANG.

Obecnie bardzo wolno laduja sie strony, mam nadzieje, ze to tylko chwilowe.
Bardzo podoba mi się nowy wygląd strony oraz szybkość jej działania. Oby tak dalej!

Mam jednak problem z aplikacją do nauki słówek. Mam nadzieję, że nie została ona usunięta. Jak do niej trafić?
nauka słówek wróci w najbliższych dniach
Tak jak i fragolka uważam, że poprzednie forum było bardziej przejrzyste i łatwiej się po nim poruszało. Obecnie śledzenie nowych wątków zajmuje więcej czasu...
Podpisuję się pod postem fragolki. Dodatkowo na starym forum brakowało możliwości edycji i kasowania własnych postów.
mam problem z dodaniem nowego wpisu.. przelacz amnie na glowna z info z enie mozna dokonczyc żadania.. no i wciąz rozjeżdza się layout
pojawił mi się nowy problem. przedwczoraj jeszcze go nie było...
W Firefoxie wyświetla mi się... nic kiedy wchodzę na adres www.ang.pl ... Pusta, biała strona.
w tej chwili piszę z Internet Explorera (nie lubię go używać, ale zostałem zmuszony ;P)
Wie ktoś może czy nie mam czeogoś czy co??

---

EDIT:
hahah, już nieaktualne, przepraszam :D
właśnie wszedłem w Firefoxa, kliknąłem i się otworzyło xD dziwne to :D
edytowany przez Villon13: 16 wrz 2010
kiedy beda slowka?? :(
brakuje mi na forach ktore maja wiecej podstron przekierowania od razu do ostatniej storny.. niby mozna sobie przeklikac.. ale wygodniej by bylo gdyby automatycznie przekierowywalo na ostatnia.. tka jak to jest na forach phpbb..
nie wiem, czy to ja jestem taka "nieogarnięta" i nie potrafię znaleźć tej fajnej klawiaturki z literkami francuskimi :( czy Wy też macie taki problem? bardzo ją lubiłam ;(
edytowany przez ruda96: 18 wrz 2010
ja też nie widzę, ale czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby ustawić sobie te literki na własnej klawiaturze ? ;)

moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest ustawić sobie polski międzynarodowy. Można go ściągnąć tutaj: http://chomikuj.pl/JezykFrancuski/FR+-+Nauka+!/Programy/polski_miedzynarodowy_1_3.zip (hasło: soleil)

np. alt+, potem c daje ç
alt+: potem u daje ü
itd. ;)
(na chomiku dokładnie podane)
edytowany przez Villon13: 18 wrz 2010
Strona jest bardzoooo nieczytelna...mało przejrzysta....a w szczególności forum....Bardzo trudno sie z niego korzysta i przez to widze,ze coraz rzadziej bede tu zaglądać....
ogólnie jest fajnie, ale również nie podoba mi się to z forami i trochę gorszym dostępem i mniejsza przejrzystością, ale jest ok. jedno co mi wadzi, albo tego nie dostrzegam, to brak zakładki obserwowane. często ludzie odpisują po tygodniach, a temat schodzi w dół i dół... wcześniej klikałam "obserwuj" i po prawej stronie miałam taką zakładę i od razu miałam moje założone tematy i obserwowane, a teraz muszę szukać tematów, na które się wypowiadałam i oczekiwałam odpowiedzi... być może nie potrafię tego znaleźć? proszę o odpowiedź :)
Nie działa wyszukiwarka. Stare posty chyba poznikały? A szkoda, bo wiele istotnych informacji było...
Dawna strona była bardziej przejrzysta.
Podpisuję się , niestety obiema rękami, pod opinią koleżanki, która napisała:
"Nie działa wyszukiwarka. Stare posty chyba poznikały? A szkoda, bo wiele istotnych informacji było...
Dawna strona była bardziej przejrzysta"
Szkoda. Bardzo lubiłam to forum.
enka-B
Forum nie może wrocić do poprzedniej wersji? Tylko ją tam może trochę "upiększyć" graficznie, jak Wam tak bardzo zależy na nowym wyglądzie. Wszystko na 1 stronie było świetne, a teraz to niezbyt jest ciekawie.

Nastepnie, czy można by wprowadzić jakaś opcję banowania albo zgłaszania jako spamu postów typu: przetlumaczcie mi list/opowiadanie, bo mam na jutro do szkoly bla bla. Zero wkładu własnego, spamuje to wszędzie i jeszcze jęczy, że nie umie leń zrobić, a uczy się kilka lat języka.
Plus możliwość kasowania własnych postów.
No i jeszcze odnosnie wyszukiwarki. Wrócą te posty, które były pisane przed tymi wszelkimi poprawkami? Była tam maaaasa informacji, a teraz jest nic...
W ćwiczeniach np. wpisywanie w luki la, le, les, l' jest taki problem, mianowicie l' jest uznawane jako błąd bo apostrof jest prosty a nie ukośny. Na innych serwisach łapie zwykły apostrof i nie zwraca na to uwagi, a tu już jest liczone jako błąd.
Niestety nie wiem, jak na klawiaturze zrobić pochyły apostrof, a kopiowanie i wklejanie go z wiersza polecenia jest nie wygodne i raczej mija się z celem.
aco się stało z idiomami??
PRZYDAŁBY SIĘ WĄTEK ODNOŚNIE GERONTIF
Mi najbardziej podobało się to, że w nowych tematach i wpisach, było podane nowe tematy i wpisy od twojej ostaniej wizyty. To mogło by zosatć przywrócone
Przywróciliśmy możliwość łatwego drukowania zawartości serwisu (Gramatyka). Przy tytule z prawej strony widoczna jest ikonka drukowania. Kliknięcie otwiera nowe okno z treścią przyjazną do drukowania.
A gdzie jest nauka słówek? Widziałem post sprzed kilku miesięcy, że zostanie przywrócona wkrótce... I co? Bardzo mi tego brakuje.
ja również podbijam pytanie poprzednika - nauka słówek. bardzo dużo się dzięki temu nauczyłem i się zawiodłem, że nie mogę w tym momencie powrócić do takiego efektywnego sposobu przyswajania wiedzy.
+jeśli ktos nie skumał to nauka jest ale na www.ang.pl (przejście na tej stronie: pierwsza od lewej flaga na samej górze =D) ... ale czemu nie moze byc na pozostałych? np. tutaj...
Bardzo mi sie podobają ćwiczenia na Waszej stronie, są przejrzyste, zdania dobrze dobrane, ciekawe i naprawdę chętnie bym z nich regularnie korzystała w pracy z moimi uczniami, ale niestety zdarza się sporo błędów językowych. Czy nie dałoby się coś z tym zrobić? Ewentualnie mogłabym pomóc je wyłapać (jestem filologiem, mój email: [email] Przykład: w zadaniach na zaimki dopełnienia bliższego: Oui, je l'aime regarder. zamiast: J'aime le regarder. (http://www.francuski.ang.pl/cwiczenia/gramatyka/22). To coś więcej niż literówki i bardzo utrudnia korzystanie. Pozdrawiam serdecznie
Temat przeniesiony do archwium.
1-30 z 40
poprzednia |

« 

Studia językowe

 »

Pomoc językowa